Bedelli askerlik işlemleri

Herkese merhaba

28.11.2022 tarihinde e devlet üzerinden bedelli başvurusu yaptım ve ücreti de ödedim. Ücreti ödemeden 1-2 gün önce bana aşağıdaki mesaj geldi. E-Devletten baktığımda henüz sınıflandırma ya da sevk ekranları açılmamış. Önümüzdeki süreç nasıl olacak bilgisi olan arkadaşların yardımını rica ederim.

Mesaj—
SAYIN dre mithat 2022 KASIM AYI ICERISINDE ERTELEMENIZ SONLANMISTIR. SUBAT 2023 SINIFLANDIRMA DONEMINDE SEVKE TABISINIZ. ISLEMLERINIZI YAPTIRDIYSANIZ BU MESAJI DIKKATE ALMAYINIZ.

kasım ayında bedelli başvurusu yapmış olduğun için varolan tecil/erteleme işlemin otomatik olarak iptal oluyor zaten. bu sebeple ertelemen sonlanmış. bu bir otomatik bilgilendirme mesajı.
bedelli askerlik için gerekli tüm aşamaları tamamladığın için ocak ayının son çeyreğinde sevk dönemin belirlenmiş olacak. yani yapmış olduğun tarih tercihlerine göre 2023 yılı içerisinde şubat-aralık aralığındaki bir tarihte askerlik yapacağın yer ve zaman(sevk yeri ve tarihi) belirlenmiş olacak. şuan bunu bekliyorsun. diğer tüm bedelli adayları gibi.

  • ezkaza  (21.12.22 17:53:44 ~ 17:55:35)
Çok teşekkür ederim hocam

  • dre mithatoğlu  (22.12.22 10:59:15)