Kedi yuvası yalıtım malzemesi.

cdn.dsmcdn.com

Bahçedeki kediler için bundan aldım ama tek başına soğuktan korumaz. Kış şartlarında en sıcak tutacak şekilde hangi malzeme döşenir bunun içine dışına?

Karton koliyi strafor köpükle kaplayıp dışına dev çöp poşeti geçiriyordum ben, çöp poşetini düzgün katlayıp bolca koli bandıyla destekleyince dağılmıyor.
Daha ekonomiği yumurta kartonlarıyla kaplamak olabilir. (Tabanı dahil.) Bir de mümkünse altına taş tuğla vs bir şeyler koyup yerden yükseltebiliyorsanız iyi olur.

  • kobuzchu kiz  (15.12.22 15:19:39)
  • kobuzchu kiz  (15.12.22 15:21:14)
nalburdan alacağınız uygun kalınlıkta straforu tabana döşeyip yine nalburdan alacağınız kalın naylon ile bir güzel etrafını kaplayın. kapısı çok büyük strafor veya karton ile deliği ufaltın. yine nalburdan aldığınız naylonlardan 4-5 cm eninde kestiğiniz şeritleri kapının üzerine yapıştırarak hava kesen kapı yapın.

bonus: en iyi yuva tavsiyesi. yakınınızdaki eczane veya ecza deposu ile görüşürseniz ellerinde ilaç taşımakta kullandıkları strafor kutular oluyor büyükçene ve süper kedi yuvası oluyorlar. içinde varsa çıkıntılar onları alırsınız.
yaptığım yuva(yukarıda bahsettiğim kapı uygulaması da var):
www.instagram.com
  • surprise  (16.12.22 01:41:42 ~ 01:43:21)