Kurşun kalem kullanıyor musunuz?

Kaç yaşına geldim hâlâ severek kullanıyorum. Genelde ilkokuldan sonra herkes uçlu kaleme geçer ama ben vazgeçemiyorum.

İyi kalem önerileriniz olursa da hayır demem.

Ders çalışırken kullanıyordum ama elimi çok siyah yaptığı için bıraktım.

  • dissendium  (14.12.22 20:27:37)
Hayır, ben daha ilkokuldayken uçlu kaleme geçmiştim o zamandan beri uçlu kalem kullanıyorum.

  • sta  (14.12.22 20:29:18)
Kurşun kalemden nefret ederim. Bizim fakültede sınavlarda mürekkepli kalem kullanma zorunluluğu vardı, o sebeple birçok mürekkepli kalem denedim ve f/p olarak en iyisini buldum: images.app.goo.gl

  • vedatchilipeppers  (14.12.22 20:33:14)
nadiren, uclu kalep hic kullanmiyorum, genelde dolma kalem, az da olsa kursun kalem...

  • hewit  (14.12.22 20:33:58)
Resim yapıyorum,dereceli kalem kullanıyorum

  • aretwoane  (14.12.22 20:36:25)
Bugün itibariyle dolmakaleme başladım, bundan önce uçlu kalem kullanıyordum. Kurşun kalem sevmiyorum, parmaklarımı ağrıtıyordu diye hatırlıyorum bir de çok hafif bence.

  • şeyh x  (14.12.22 20:51:36)
Ben öğrenciyken hep tükenmez kalem kullanırdım hala da öyle. Tükenmez > kurşun > …………… > uçlu

  • ruhen hastayim ben  (14.12.22 21:03:57)
Özellikle aramam ama masamda çantamda filan olur hep yedek niyetine.

  • Amaranta ursula  (14.12.22 21:06:14)
Okul hayatı boyunca ilkokul dahil (3 ya da 4. sınıf) uçlu kalem kullandım. Gerçi üniversiteden itibaren mürekkepli kalemler (tükenmez kalem, dolma kalem, pilot kalem vb.) ağırlık kazanmaya başladı. İş hayatında sadece mürekkepli gibi bir şey. Çok nadir uçlu kalem.

  • nawar  (14.12.22 21:15:47)
Uçlu ve kurşun kalem kullanmayı çok seviyorum.
Okulda da işte de resmî evrak olmadığı sürece her zaman kurşun ya da uçlu kalem kullanırım.
Uçlu kalemim kıymetlidir biraz her zaman çantamdaki kalemliğimdedir, çıkarmaya üşendiğim zamanlarda masadaki kurşun kalemlerle yazarım.
  • mutekebbir  (14.12.22 21:41:13)
kurşun kalemin kağıtla teması halinde çıkan sesten nefret ediyorum. Ama illa kurşun kalem olacaksa MERCANLI olacak ya da 2B. Önerimi de yapayım.
www.amazon.com.tr

  • sparkle kiddle  (14.12.22 22:26:43)
dolma kalem > uçlu kalem > kurşun kalem > tükenmez kalem şeklinde.

  • black holes in the sky  (15.12.22 10:09:12)
işte hala kullandığımdır.

  • evimin paspasi  (15.12.22 10:28:13)
Kullanıyorum.

  • d max  (15.12.22 10:41:16)
bence en iyi kurşun kalem bedava olan kurşun kalemdir. dolayısı ile ikea kalemleri bence en iyileri. tavsiye ederim şu an a kadar bir yamuklarını görmedim. delikanlı kalemlerdir.

  • paudi  (15.12.22 10:42:06)