Nefes almak yaşamak mıdır

Bu aralar düşünüyorum maalesef sadece nefes aldığımı düşünüyorum. Hiçbir işe yaramıyorum ne iş ne eş ne de evim var kendimi avare hissediyorum. Yaşamak nedir?

Yasamin esasinda bir anlami yoktur. Bunu 'yasamin bir anlami yok, her sey anlamsiz' gibi negatif bir yerden de kucaklayabilirsiniz, 'yasamin tanimlanmis bir anlami yok, dolayisiyla ben diledigim anlami yaratabilirim' gibi guclendirici bir yerden de yorumlayabilirsiniz. Dolayisiyla, yasamin anlami kimi icin cocuk yapip, uremek, gelecege dna birakmak, kimi icin gezmek, kimi icin calismak, kimi icin x-y-z'dir. Siz ne isterseniz yasamin anlami o'dur. Ayrica yasaminizin anlami degisip, donusebilir, yukarda saydigim ya da sizin akliniza gelen anlamlarin bir ya da bir kacini da icerebilir, bunlar da zaman zaman degisebilir. Benim icin yasamin anlami farkindalikla kendimi gerceklestirmek, deneyimlemek ve yasamin benim araciligimla kendini gerceklestirmesine izin vermektir. Kendinizi dinleyiniz, meditasyon yapin, okuyun, gereken yollar kendiliginden acilacaktir. Yasama guvenin.

  • kassiopeia  (11.12.22 17:58:20)
Yaptigin iste Sanat ya da bilim olacak. Sadece tuketen insan kendini de tuketiyor. Ureten insan yenileniyor. Isleyen demir isildar. Uret. Yemek yap insanlara yedir en basidinden. Kendini hep üretmeyle mesgul et.

  • halk  (11.12.22 18:49:18)
ortak bir anlam yok aslında, her insan kendi anlamını yaratır. yaratamayan da bunalıma sürüklenir.

  • candide  (11.12.22 18:50:17)
senin gibi çok insan var ama sende farkındalık olduğu için kaygı ve mutsuzluk hissediyorsun. türkiye'de anadolu illerinde bir köy evinde yaşayıp dünyadan haberi olmayan ve sefillik içinde yaşayan çok insan var. Bir bakıma senin bu hissetiklerin olumlu denilebilir.

  • seaman  (11.12.22 21:13:46)
Tadını çıkar çünkü iş eş ev çocuk olunca da nefes almaya vaktin olmuyor. Sorunlar bitmiyor. Sürekli köle gibi şoför gibi hamal gibi temizlikçi gibi aşçı gibi özel hoca gibi çalıştırıyorlar. Hastalıklar kazalar harcamalar. Tek başına 2 kilo portakal alsan 1 hafta yersin. Benim her gün almam gerekiyor. Dün puding yaptım, bi kase yiyemedim.

  • baba553  (12.12.22 00:18:42)