Oda termostatı ve kombi garantisi

Selamlar, kiracısı olduğum eve kablosuz oda termostatı alacağım. Sıfır kombiyi ilk ben kullandım. Viessman marka. Alacağım termostat aynı marka olmak zorunda mı garanti için yoksa garantiyi etkilemeyen kablosuz termostatlar olur mu?

Bence bu konuda ne olursa olsun ev sahibi ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

Termostatların çoğu aslında kombiye sadece aç kapat komutu göndermekten öte bir şey yapmıyor ve haliyle bir zararları da yok. Fakat burası türkiye.

Eca garanti için kendi termostatlarını şart koşmuştu.

Ev sahibi kiraci ilişkilerinin bu derecede gergin olduğu ve kombilerin bu derecede pahalı olduğu dönemde ev sahibi ile iletişimsiz iş yapmayın.
  • denizgonen  (10.12.22 22:45:05)
Tabi ev sahibi ile iletişime geçeceğim ön bilgi amaçlı başlığı açtım sadece.

  • Weeze3r  (10.12.22 22:46:16)
Ya hocam salın allah aşkına. Termostat ne yapacak kombiye. Düzgün baglarsanız hicbir sorun olmaz. Markalar para kazanmak için abuk sabuk uygulamalar yapıyor. Ben aldım eca kombiye internetten cosa akıllı termostat bakıyorum keyfime. Kombiye ac kapa komutu gönderen bir ürün ne yapacak da garanti kapsamından çıkaracak. Kombide bir sorun olursa 2 dkkada sokersiniz termostatı. Öyle cagirirsiniz servisi en kötü ihtimal.

  • karacigerim vur kadehlere  (11.12.22 10:40:46)