Odaklanmayı artıracak şeyler

Bir süre Ritalin kullanmıştım. Gerçekten odaklanmayı %10,15 artırıyordu. Ama artık pek öyle bir şey kullanmak istemiyorum.

Odaklanmayı doğal olarak artıracak şeyler tavsiye edebilir misiniz? Spor dışında yiyecek vs olarak. İnternette bir sürü şey var da ben tecrübe edip sonuç aldığınız şeyleri merak ediyorum.

Yoga ve nefes egzersizi diyen vardı. Denemedim

  • adwokat  (10.12.22 09:47:05)
Dikkatini dağıtacak ortamlardan uzak durmak adına ev yerine kütüphane gibi daha izole ortamları tercih edebilirsin. Herkesin işine odaklandığı ve dikkatini dağıtabilecek şeylerin daha az olması ve birazcık da ev konforundan uzak olması adına seni yapacağın işe daha fazla odaklayabilir. Bunun dışında uykunu iyi alabilmen, uzunca yürüyüşler yapman odaklanmanı arttırabilir.

  • the feel good  (10.12.22 11:23:52)
Tebdil-i mekanda ferahlık var derler. Ben de çok kınamama rağmen bugün çalışmak için bilgisayarımi alıp bir kafeye gideceğim. Çünkü uzun süre ev ve kütüphanede çalışmak verimsiz geliyor. Yiyecek olarak ne iyi gelir bilmiyorum ama kahve odaklanmama uretmeme yardımcı oluyor. Onun dışında da pomodoro+1

  • Amaranta ursula  (10.12.22 12:23:33)
Solgar nero nutrients

  • KUCO  (10.12.22 12:47:37)
düzenli balık yağı

  • orpheus  (10.12.22 16:48:32)
L-teanin+kahve kombosu

  • inawen  (10.12.22 22:06:42)