lastiklerin altına tahta koyunca ne oluyor?

yazın son dönemlerinde yazlıktaki bir arabanın tekerleklerinin altına 5 cm kalınlığında tekerleğin yere temas eden tüm yüzeyini kapsayacak şekilde bir tahta parçası koymuşlardı. geçenlerde tekrar gittim aynı araba aynı şekilde duruyordu. kapalı garaj veya üstü kapalı bir yer değil, yol kenarında üstü açık duruyor araba.

tekerlekler yere değmiyor olsa yaptıklarını anlayacağım ama bana göre bu şekilde ha yerde duruyor, ha tahtanın üzerinde duruyor fark etmiyor. su basacak bir yer de değil. ne amaçlanmış olabilir?

kesinlikle bir amacı vardır. ama bu kadar bu işi ciddi almakta bana biraz mallıktan öte gelmiyor.

  • mikahakkinen  (06.12.22 14:01:04)
lastikleri asfaltın sıcağından korumak içindir?
ya da
araba altına sürekli girmek gerekiyordur tamir, kedi kaçtı vs öyle sabitlemişlerdir
  • comp  (06.12.22 14:19:29)
bisikletlerin altına koyuyordum ben. havası inmesin diye.
benzer sebepten olabilir. uzun süre orda bekleyecekse.

  • jelly bear  (06.12.22 14:22:00)
Kış korumasında tekerleri yerin soğuğundan kesmek için yapılır, ama açık alanda çok da mantıklı değil.

Ayrıca sık sık tekeri döndürüp basınç uygulanan yüzeyini değiştirmek lazım, lastiğin yapısının bozulmaması için.
  • John Bloor  (06.12.22 15:06:30)