Laptoptan çok fazla makale okumak ve göz sağlığı

Doktora yapıyorum ve her hafta deli gibi makale okuyoruz. Yoğun şekilde laptoptan okuyorum. Gözleri korumak için neler öneriliyor?

Yaptıklarım şu:

Ekranı sıcak renk modunda okuyorum sürekli.
Ara veriyorum sık sık.
Ama gözlerim yine de yoruluyor.

Puntolar mesafeye göre ne kadar olmalı? Ekran uzaklığı vs. hiç bilmiyorum açıkçası.

Bulanık görme durumum da var bir de ne yazık ki son 1 senedir. Ne yapmak lazım?

Şimdiden teşekkürler.

göz doktoruna git bulanık görüyosan. gözlük versin onu tak. en azından dinlendirici numaralı bi gözlük al

  • jelly bear  (06.12.22 10:20:00)
Benzer durumdayım üzerine işim de bilgisayar üzerinden yürüyor. 2 senedir f.lux kullanıyorum pc'de. Birkaç ay önce Atasun'dan ekran gözlüğü aldım. F.lux'a rağmen çok fark ediyor. Öneririm.

  • Amaranta ursula  (06.12.22 11:12:06 ~ 11:15:44)
Göz doktoru, mavi filtreli gözlük camı kullanımı = huzur

  • yekkyea  (06.12.22 13:29:03)
Biraz para bayılıp 9-10 inch e-ink ekranlı kindle, onyx vs. e-reader almalısınız. Basılı kitap okur gibi okursunuz. Pc başında da oturmanıza gerek kalmaz.

  • opethian  (07.12.22 06:53:03)