[]

İnsan neye güler

Arkadaşlar insan neye güler?Uyumsuzluk üstünlük rahatlama teorileri var bu konuda.Ben üstünlüğe takıldım insan kendini birinden veya bir durumdan üstün görünce mi güler hep.Sizce bizi güldüren şey nedir?
 
- mutlu eden seylere
- mizaha (bu da kisiden kisiye, kulturden kultere vs. degisir)
- insanlarla bir iletisim araci olarak
- rahatlamak icin (mesela uzgun, kizgin oldugumuzda ve icinden cikilmaz durumlarda da gulebiliyoruz)
- gidiklanmaya

teoriler ve kuramlar da var tabii ve onlar mizah kuramlarinda da aciklaniyor. sozluk'te aciklanmis biraz:
(bkz: mizah kuramları)

bir de sunu buldum:
Rahatlama Kuramı: “Rahatlama Kuramına göre gülme, herhangi bir nedenle insanın içinde biriken sinirsel enerjinin boşaltılması sonucu oluşur. Gülme yoluyla gereksiz enerjiden kurtulan insan rahatlar.
dergipark.org.tr
  • ermanen  (30.11.22 21:53:08 ~ 21:58:11) 
niye sürekli aynı soruyu soruyorsun


  • mark greg sputnik  (30.11.22 21:58:55) 
dogaclamada genellikle surprizlere guluyor insanlar. bu surprizler bazen basit seylere verilen abartili tepkiler de olabilir, gercekten konusmanin bambaska biyerlere baglanmasi da olabilir


  • taurina  (30.11.22 23:49:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.