[]

Biberin tohumu mu acıdır?

Kurutulmuş atom biberinden aldım, rondodan geçirip pul biber yaptım. Çekirdekleri ağıza gelmesin diye tohumlarını temizledim ilk başta ancak arkadaş acı olan tohumları zaten dedi. Tohumunlarından 5-6 tane attım ağzıma sıfır acı. Bence tohuma yakın etleri acı. Merak ettim sordum. Sizce tohumlar mı acı yoksa tohuma yakın olan yerler mi?
 
Asıl acı olan kısım tohumların bağlı olduğu içteki etli kısım, sonra da dış kısmı. Tohumlar acı değil.


  • orient blue  (30.11.22 18:23:34) 
youtube videolarında (babish, adam ragusea, vs) hep tohumları acı diyorlar. ama kullandıkları biber cinsleri farklı olabilir.


  • inheritance  (30.11.22 18:26:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.