[]

Almanya vizesi idata başvuru vs.

Merhaba arkadaşlar bir yakınımın(60li yaşlar kadin) oğlu kendisini almanyaya yanına misafir olarak bir süreliğine davet etmek istiyor. Bana sordular vize sürecini internette bulamadim eger bilgisi olan varsa sormak istedim.

Vize başvurusu sadece idataya mi yapilabiliyor.
Idata ne kadar süreye randevu veriyor.
Oğlunun oradan kendisini davet ettigine dair bir sey göndermesi gerekiyor mu.

Benzer bir süreç yaşayan arkadasimiz varsa yardimci olabilirse memnun olurum.

 
idata’dan yapılıyor, gerekli tüm adımlar, evraklar vs. sitesinde yazıyor.

idata.com.tr
  • orient blue  (30.11.22 16:17:51) 
başvurular idata' dan yapılır.
randevu yoğunluğuna göre değişir. internetten randevu almayı denersen durum anlaşılır.
oğlu ona konsolosluktan aldığı davetiyeyi göndermeli ki teyze başvuru evraklarının arasına koysun. detaylı bilgiler sitede var zaten. teyzenin yaşı olduğundan sorun olmaz vize diye düşünüyorum.
  • seyduna6687  (30.11.22 16:33:30) 
Vize danışmaniyim. Emekliler için defalarca vize aldım.


  • nekonustukbiz  (01.12.22 16:21:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.