babamda hafıza sorunu, konuşurken fazla duraksama

anladınız tipik yaşlılık sorunları başladı. nasıl baş edebiliriz nasıl yavaşlatabiliriz. ne gerekir bu durum için

tipik yaşlılık sorunu dışında bir hastalık başlangıcı olabilir bence ivedi şekilde doktora gitmesinde fayda var.

  • kendicoplugundeotenhoroz  (28.11.22 22:31:00)
Bir an önce doktora gidip ilaç, vitamin, zihin egzersizi vs. ne gerekiyorsa doktordan öğrenmek.
Hatta bence şu anda şifresini alıp randevu var mı diye bakın e-nabız'dan.

Nörolojiye mi gidilecek, neye gidilecek ona emin değilim.
  • michael_knight  (28.11.22 22:36:38)
iyi bir nörologa gidin. ankaradaysanız doktor önerebilirim.

  • jelly bear  (28.11.22 22:42:17 ~ 22:42:38)
doktora gitti ilaç da kullanıyor da ailemden diğerleri de net olarak ne teşhis konduğunu anlamıyor ama galiba alzheimer başlangıcı. doktor küçükken damarlarında bilmem ne olmuş gibi bişey söylemiş bisikletten düştüğü için de. kafa bulandırıyor heralde ailenin motivasyonunu düşürmemek için

  • gizemli dede  (28.11.22 22:44:16)
@jelly bear önerin hocam mesaj attım ama görülmemiştir

  • gizemli dede  (28.11.22 22:50:34)
nörolog ve psikiyatrist.
belki sevdiği kursa vs gitse zihnini daha aktif kullansa?

  • damba  (28.11.22 22:51:08)
afazi (aphasia) de olabilir, ihmal etmeyin, iyi bir nöroloğa gidin derim.

  • orient blue  (28.11.22 23:20:52)
sosyalleşmesi lazım, bol bol gezip arkadaşlarıyla oturup muhabbet etmesi lazım. bunama sebeplerinden birisi de o yaşlarda içine kapanma, asosyallik oluyor.

  • sta  (29.11.22 11:57:48)