iPhone 13 vs iPhone 14 Pro, sosyal medya

Arkadaşlar selam,

Amerika'dan arkadaşım geliyor, bu iki telefon arasında kaldım. Youtube'da içerik üretiyorum ve buradan para kazanıyorum, bu yüzden video içerikleri vs benim için önemli. Bir ay sonra daha fazla içerik üretmeye başlayacağım o yüzden düzgün bir cihaz benim için önemli.

iPhone 14 Pro 22 bin TL'ye denk geliyor açtırma parasıyla, iPhone 13 16 bin TL.

Şu an kar etmiyorum, henüz, daha önce biriktirdiğim paradan yiyorum, o yüzden bu farkı vermeye değer mi bilmiyorum. Yani yine iPhone 13 ile güzel videolar çekerim ama çok çok güzel videolar mı bekliyor Youtube elimi benden? :( (bence evet) iPhone 14 Pro kamerası çok fazla övülmüş bu arada.

Siz olsanız ne yapardınız? Yatırım gibi düşünüp Pro mu almalıyım? Yoksa ayranı yok içmeye diyerek 13 mü almalıyım?

video çekecekseniz ve işiniz bu alet üzerine olacaksa zaten pro max modellerine bakın bence.

imkanınız varsa 14 pro max yoksa 13 pro max de olur.

video kalitesinde dağlar kadar fark göremezsiniz ama 14 pro max i bi yatırım aracı olarak görürseniz sizi daha uzun süre götürecektir.

13 artık bir eski jenerasyon olarak kaldı.
  • rentts  (28.11.22 21:32:40)
13pro max+111

  • ala09  (28.11.22 21:58:33)
13 ile 13 Pro arasında özellikle de video-fotoğraf açısından çok fark var.
13 alırsanız pişman olursunuz.

13 Pro satılıyor olsaydı o da olurdu ama Apple artık onu satmıyor, başka mağazalarda satılıyorsa ve fiyat farkı sizin için önemliyse 13 Pro alın.

Bu arada video çekeceğinizi söylediğiniz için hatırlatayım isterim Pro'nun 128 GB versiyonu ProRes Raw mıydı neydi, bir formatta video çekmiyor. Videodan para kazanacak, ürettiğiniz video üzerinde oynamalar yapacaksanız 256 GB almaya çalışın.
  • michael_knight  (28.11.22 22:12:56)
merhaba, cevaplar için çok teşekkür ederim ama iPhone 13 pro da iPhone 14 pro da hiçbir yerde stokta yok. bir ay sonra getirim diyor, arkadaşım 2 hafta sonra gelecek.

bu durumda sadece iPhone 13 ya da iPhone 14 alabilirim :(

elimdeki iPhone 7 olduğunu düşünürsek, sanırım ikisi de bana level atlatır.
  • damba  (28.11.22 22:16:26)
O halde telefoncudan 20 bin liraya 13 Pro alıp kayıt parası ödemek sizin için daha doğru olabilir.
O seçeneği de düşünün.

Eğer profesyonel video çekecekseniz Pro olmayınca sizi memnun etmeyebilir :(
  • michael_knight  (28.11.22 22:31:32)
14 o zaman

  • rentts  (29.11.22 02:51:22)
bana para kazandiran seyde tasarrufa kacmam..
alabilecegin en yuksek modeli al gec.

  • cooperr  (29.11.22 03:04:45)
kesinlikle 14 pro.
14 pro ile diğerlerinin baya bir farkı var.

  • sta  (29.11.22 11:59:22)