kıyamet (insanlığın veya dünyanın sonu) nasıl gelsin?

bu konu revaçta şimdi, ben de bunu sorayim dedim.

kıyamet (insanlığın veya dünyanın sonu) nasıl gelsin?

bazi aklima gelen olasiliklar:
insanlar birbirini yok etsin, dunya savasi, zombi, uzayli, meteor, pandemi/virus, gama isini patlamasi.

not: tabii dunya da bizi yok edebilir, ona ve dogaya verdigimiz zararlardan dolayi.

yavas mi olsun hizli mi? ve sectiginiz kiyamete gore ne yapardiniz?

ciddi de muzip cevaplar da kabul.

bulaşıcı hastalık fikri çok makul gelmeye başladı covid'den sonra.

  • roket adam  (28.11.22 16:27:41)
Hoca'ya sormuşlar "Kıyamet ne zaman kopacak" diye. "Hangisi" diye cevap vermiş. "Nasıl hangisi, kıyamet işte" deyince hoca da demiş ki: "Karım ölünce küçük kıyamet, ben ölünce büyük kıyamet".

Muhtemelen bu süreç o kadar hızlı olmayacak. Farkına varmadan yavaş yavaş azalarak biteceğiz. Sonunda dünya tamamen yok olduğunda üstü muhtemelen bomboş olacak.
  • d max  (28.11.22 16:49:16)
-Küresel ısınma sonucu bütün buzulların erimesi, denizlerin taşması ve düşük rakımlı bölgelerin sular altında kalması sonucu dünya coğrafyasının değişmesi,

-İçilebilir su kaynaklarının aşırı azalmasının çölleşmeyi getirmesi, Kıt su ve gıdaya erişimin büyük kargaşa ve savaşlara yol açması.

-Aşırı ısınma sonucu denizlerin buharlaşması ve oluşacak buhar tabakaları/bulutların güneş ışınlarını engellemesi sonucu önce yeni bir Nuh tufanı, arkasından yeni bir buzul çağı.
  • Mirket  (28.11.22 16:55:22)
bence kokteyl olsun bir yanda uzaylılar saldırsın diğer yanda yanardağlar eş zamanlı harekete geçsin depremler olurken yerin altından zombiler çıksın

  • freebird5406_2  (28.11.22 17:41:05)
dünya'nın yorungesi de degisiyor, manyetik alana gore sapma ve eksenin cikma sonrasinda mutlu son. yasadiginiz icin tesekkur ederiz.

  • evimin paspasi  (28.11.22 17:46:16)
en gerçekçi senaryo 3. dünya savaşı.
devletler birbirine atom bombası göndermeye başladığında konu kapanır.

uzaylıların gelmesi tabi ki hoş olurdu. virüs olacağını sanmıyorum.
  • durbidakka  (28.11.22 17:52:21)
Küçüklükten beri güneş veya dünyadan daha büyük bir meteor çarpacak da dünyanın sonu öyle gelecekmiş gibi geliyor bana. Aklımda neden böyle kalmış bilemedim.

  • etna  (28.11.22 18:05:23)
ben de bir gun bi gok tasinin yorungeye girecegini ve eldeki tum teknolojiye ragmen cozum bulunamayacagini dusunuyorum.

  • Kittie  (28.11.22 18:54:41)
Melancholia ya da Deep Impact gibi olsun

  • gabe h coud  (28.11.22 22:12:06)
teknoloji

  • damba  (28.11.22 22:16:45)