iphone 12 pro max 2. el vs iphone 13

selamlar, şu an alım durumundayım 12 pro max 1 yıl garantili pil sağlığı %91 nokta hatasız. diğer seçenek iphone 13 sıfır. hangisini tercih etmek mantıklı? fiyatlar aynı.

Ben olsam sıfır olan ve daha yeni model olan telefonu tercih ederim her zaman. Pro Max'ler bana göre aşırı büyük ve tek elle kullanımı imkansız. O yüzden de tercih etmiyorum ama bu subjektif bir konu tabii.

  • pispinti  (28.11.22 14:47:22)
bence durumunu biraz daha zorla 13 pro al.

pro daki zoom lensi gereklilikmiş onu anladım.
  • durbidakka  (28.11.22 14:54:05)
13'ü seçerdim.
Ama madem sıfır alacaksınız yurtdışı cihazını Türkiye'de bir telefondan satın alıp bir günlüğüne Kıbrıs veya Gürcistan'a gitmeyi de düşünün.

  • michael_knight  (28.11.22 14:58:16)
www.sahibinden.com

Mesela bakın bu yukarıdaki linkteki mağaza (tanımıyorum, eğer ilan doğruysa) 29.500 TL'ye satıyor.
2700 TL pasaporta işletme ücreti ekleyeceğiz.

"Toplam 32.200 TL + Kıbrıs veya Gürcistan'a seyahat masrafı" şeklinde 14 Pro Max alabiliyorsunuz.
Bu durumda 25 bin lira verip iPhone 13 almak çok mantıksız görünüyor bana.
  • michael_knight  (28.11.22 15:05:40)
Sıradan bir kullanıcıyı etkileyecek en büyük fark telefonun şekli. Birisinde 3 kamera var ve daha büyük. Diğeri 2 kameralı ve küçük. (13'te cinematic video var galiba ama) dümdüz fotoğrafta 12 pro max daha iyi olur.

2.Elin durumundan eminseniz 12 pro max tabi ki daha mantıklı.

Pro max'ler her zaman 1-2 üst modelden daha pahalı oluyor. Yani şu an 13 Pro Max, 14'ten daha pahalı. Büyük ihtimalle 12 Pro Max de daha pahalıdır.
  • nickini vermek istemeyen uye  (28.11.22 16:11:38)
3. secenek, diger arkadaslarin soyledigi gibi 14 pro max alabilirsin ayni fiyata.

28 bin liraya iphone 14 pro max aldim kadikoyden.

gurcistana ucak bileti ve konaklama 1500 lira. (kimlikle gidiliyor, pasaport gerekmiyor)

kayit ucreti 2700 lira.

toplam 32200 liraya gelmis oldu.

ayrica eski telefonumu (11 pro max) 17bine ayni telefoncuya sattigim icin cebimden cikan 15200 lira oldu.

telefon fiyati artmistir ben aldiktan sonra, siz pro max degil pro ya da plus alirsiniz daha uyguna gelir.
  • tahtakafa  (28.11.22 16:54:32)