Kedi maması önerisi

Merhabalar,

Evde 3 kedimiz var, mevcut mamayı yiyemiyorlar, aç geziyorlar. Sürekli tavuk ciğeri pişirmek hem zahmetli hem pahalı oluyor, acaba tavsiye edebileceğiniz fiyat performans ürünü mamalar var mı?

Balıklı yemiyorlar, en çok tavuklu ve ciğerli seviyorlar, ayrıca bir kedimiz çiroz.

royal canin- hills- proplan üçlüsünü genelde çoğu kedi severek yiyor.

  • astronom bey  (27.11.22 20:54:38)
proplan seviyor bizimki

  • ala09  (27.11.22 20:59:20)
Mevcut mama ne?

  • not dark yet  (27.11.22 21:28:57)
happy cat

  • bugisme  (27.11.22 22:58:31)
kito.pet

boyle bi marka varmis yerli. belki denenebilir uygun fiyatli
  • ala09  (27.11.22 23:05:30)
cok para vermeyip gene de iyi bir mama ariyorsaniz proline. proline de uc cesit var somonlu, kuzulu ve tavuklu ucu de guzeldir. daha dusuk segmentte de enjoy var tavuklu.

  • camene87  (28.11.22 00:24:21)
ben kedime yerli marka felicia veriyorum fena değil gibi. yabancı marka mamalar gerçekten pahalı.

  • kobretti  (28.11.22 00:37:39)
@not dark yet

Reflex plus kuzulu pirinçli. Yemiyorlar. Önceki mama reflex tavukluydu bayılıyorlardı. Ondan önceki de yine kuzuluydu ama onu yiyorlardı. Anlamadım.

15 kg olan paketlerden alalım istiyorum...

Bu arada advanced ve spectrum diye iki mama var hiç denediniz mi, bilen var mı?
  • muhayyer divan  (28.11.22 02:27:52)
advance gayet kaliteli bir mama. o da pahalı fakat. spectrum'u bilmiyorum.

  • kobretti  (28.11.22 03:00:17)
soru içinde soru olacak ancak kusura bakmayın.

tavuk ciğerini nasıl pişirip veriyorsunuz? Ben baya tavaya biraz suyla attım suyunu çekince aldım ama yemedi. acaba blenderla sıvılaştırmak mı gerekiyor?
  • tok oldugumuz halde yaftalar yiyoruz  (28.11.22 10:35:13)
Reflex plus tavukluya dönün o zaman ya da felicia deneyin. Spectrum reflex’le aynı firmanın zaten, 15 kg paketi de yok bildiğim kadarıyla. Advance köpek maması kullanmıştık iyiydi ama Proplan’dab bile pahalı olduğunu görüyorum bazı yerlerde. Popülerleştikçe fiyat politikaları agresifleşti. Bu arada reflex’in de fiyatlar saçma şekilde arttı.
Reflex tavuklu, La vital (somonlu olabilir), Felicia arasında seçim yapılabilir.

  • not dark yet  (28.11.22 22:32:35 ~ 22:33:23)
@tok olduğumuz

Köpük tabaklarda satılan ciğeri dondurmuş oluyoruz, açılmasını beklemeden hepsini tavaya koyup biraz su ekleyip pişiriyorum, iyice piştiğine kanaat getirince ılıtıp ciğerleri doğruyorum, acaip bayıla bayıla yiyorlar.
  • muhayyer divan  (01.12.22 00:00:05)