iphone 11 eski sayılır mı

özellikle kamerası için iphone almak istiyorum. telefonda yapacağım max atraksiyon video çekmek olacak. bazıları eski diyor ve 12 mini öneriyor. sizce?

iPhone 11 var bende ve bu telefon özellikle kamerası için alınacak bir telefon değil.

  • elorelia  (27.11.22 16:50:59)
11 kullaniyorum, bence de kamerasi icin alinmaz.

  • kuzey li  (27.11.22 17:23:17)
kamerası için hangisi alınabilir peki?

  • isveperver  (27.11.22 17:28:47)
video kalitesi* için alınır niye alınmasın. Düzgün ışıkta iphone 11 ve sonrasının çektiği video çok iyi. iPhone 12 ile 10 bit kayıt gelmişti ama, öyle çekebileceksen 10 bit çok fark ettirir (renk düzeltme sırasında)

*daha iyi çektiği iddia edilen Samsung vb. telefonlar gereksiz dijital sharpness basıyor. Sırf onu engellemek için Filmic Pro yazılımını alıyor insanlar. iPhone'larda video kalitesi gerçekten çok iyi. Otomatik hdr özelliği ile çok büyük dinamik aralığı zaten videoya sıkıştırabiliyor. Kameralarda log çekerek becermeye çalıştığımız şeyi iphone otomatik yapıyor (ve başarılı yapıyor olay burada. Bazı telefonlar çok yapay saçma hdr görüntüler üretiyor) Fotoğraf için özel bir yanı yok demek istemiş üstteki arkadaşlar orası doğru.
  • nhk ni youkosu  (27.11.22 18:47:44)