Extensa EX215-54G vs. Inspiron 3511

Merhaba arkadaşlar. İki notebook modeli arasında kaldım. Özellikler neredeyse birebir aynı. Sadece Dell ürününde panel tipi WVA denmiş. IPS mi yoksa VA mı anlayamadım nedir bu aklımı karıştırdı. Acer ise doğrudan IPS yazmış.
Bazı insanlar Acer'i çok kötülüyor Dell'i ise pek övüyorlar. Sizce hangisi daha iyi fikir verebilir misiniz? Genel olarak hafif strateji oyunları oynuyorum. EU4 Civilization gibi. Ama ısınma veya fan sesiyle çok uğramak istemiyorum. İş gereği tasarım da yapıyorum. Bütçem maksimum 12 bin lira. İki PC aşağıda. Acer biraz daha ucuz. Sen bunu al boşver Dell'i diyebilir misiniz?

acer: www.hepsiburada.com

dell: www.hepsiburada.com

Acer TravelMate P2, TMP215-53G, Intel i5-1135G7 İşlemci, 8GB DDR4 RAM, 256GB SSD, 2 GB NVIDIA GeForce MX330 Ekran Kartı 15.6'' FHD, FreeDos, Siyah
Cuma günü bunu aldım indirimden 8900 a Amazon Dan yorumları iyi diyorlardı sizin Acer ile bjezer özellikler sahip

  • spacevan  (27.11.22 14:45:28)
512 SSD lisi şu an Amazon da 9900 olması lazım bir inceleyin derim

  • spacevan  (27.11.22 14:46:00)
Amaç oyun oynamaksa dell fan sesi yapabilir. Aslında ikisi de oyun laptopu değil.

  • seaman  (27.11.22 15:26:47)