[]

Taşınabilir oyun konsolu

Tek seçeneğimiz Nintendo mu?

PSP ve ps Vita iptal edildi galiba artık üretilmeyecek ve yeni versiyonları gelmeyecek mi?

God of War ilk serisi, Prince of persia, crash bandicoot, shadow of the colossus gibi oyunlari oynayabileceğim bir şey arıyorum ama... var mı öyle bir şey? (Onlar da Nintendo da yokmuş crash hariç)

 
Bluetoothlu oyun kolları var telefonu da üstüne tutturuyorsunuz.

Sonra nvidia geforce now ile istediğiniz oyunu telefonunuz üzerinden oynayabilirsiniz.

Ama internet gerekir tabi sürekli. Çeşit olsun diye örnek vereyim dedim.
  • ananiyimioguz  (27.11.22 13:34:11) 
(bkz: steam deck)
Al sana god of war hatta youtu.be

  • Bruce  (27.11.22 13:55:17 ~ 13:56:34) 
Steam deck'in Türkiye'de satışı yok. Yurtdışından getirmek de baya pahalıydı en son. YouTube'da Enis Kirazoğlu almıştı, bi bakabilirsiniz videolarına.

Hatta kendisinin geforce now ile ilgili videoları da var telefondan oynadığı. Orda oyuna sahip olmanız gerekiyor üzerine ekstra aylık ücret verip internet üzerinden istediğiniz yerden oynayabiliyosunuz
  • nundu  (27.11.22 14:20:21) 
Mutlaka güncel olmasına gerek yok vita alıp baya baya bişeyler oynayabiliyorsunuz.

Ps1, Psp ve Vita oyunlarını native olarak destekliyor. Epey bi android portu aldı (gta san andreas, gta 3, bully gibi sağlam oyunlar) retro arch ile 8, 16 bit eski ne varsa oynatıyor.

Shadow of the colossus zor tabi ama vitada. Onun için ps2'de emüle edebilen bazı arm işlemcili handheld cihazlar var (taki udon youtube kanalına bakınız)

onlar gamecube, ps2 ve aşağısındaki her şeyi oynatabiliyorlar daha mutlu edebilir 2 stick'li bi modeli. Ama çok varlar nokta atışı yapmak lazım kimisi aşırı güçlü ama baya pahalı, kimisi çok çok dandik. Zaten ps2 başarılı bi şekilde emüle eden iki elin barnağı kadar model var şimdilik çok zor olmasa gerek seçmek ama.
  • hedep  (27.11.22 14:45:26) 
Dediginiz tarz oyunlar icin en mantikli secenek steam deck ama henuz turkiye’de yok. Switch harika ve tatlis bir alet ama oyun icerigi bahsettiklerinizden epey farkli + orijinal kullanirsaniz oyun fiyatlari -yerel fiyatlama olmadigi ve tl’nin durumu nedeniyle- korkunc. Bunlari da goz onunde bulundurun mutlaka switch almayi dusunurseniz.


  • gibicibicis  (27.11.22 16:41:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.