[]

çorap kıyafet vs ve kanserojenlik

trend sitesinde m12 sitesinde bir sürü satıcı var.

örneğin dışarda 1000+ bir ceketi x marka adıyla 500 e bulabiliyorsunuz. Yada başka bir örnek çorap. 5 çifti 75 tl ve türk üretimi olmadığı üzerinde yazan yabancı ifadelerden belli.

Nasıl emin oluyorsunuz? Marka olmayan şeyleri alınca kanserojyene temas artmış olmuyor mu?

 
Tekstil çok ucuz. Pahalı olan ona marka kazandırılmış olması ve pazarlaması.

Tekstil üretiminde Türkiye' biraz dişini sıksa Dünya liderliğine oynar.

Türk malı ürünler de ya ihraç edildiğinden, ya ihraç fazlası olduğundan ya da ithal edilmiş algısı yaratmak için yabancı marka etiketlerle pazarlanıyor. Sen söyleyince evdeki çoraplardan birinin etiketine baktım. Ne marka ne de yazılar Türkçe değil. Minicik bir 'dikişsiz' ibaresi var ama etikette. Onun ingilizcesini bulamamış olmalılar :))

Emin olma konusu da şöyle ki önce bir yediklerimizi halledelim, giydiklerimizi sonra düşüneceğiz :))
  • Mirket  (26.11.22 11:30:35 ~ 11:57:54) 
kansorejyon>
kanserojyen>
kanserojen?
  • comp  (26.11.22 11:45:50) 
marka olan seylerle olmayanlar arasindaki tek fark etiket ve amblem oluyor cogu zaman. zaten bir banttan cikip bir kismi etiket ve logo basimi icin ayriliyor diger kismi markasiz logosuz pazar ve isimsiz butiklere dogru yola cikiyor. bakilmasi gereken sey markadan ziyade icerik (her konuda oldugu gibi). etiketi okumak her alanda onemli o yuzden.


  • in vino veritas  (26.11.22 11:57:14) 
balla şu an zara gibi markalar bile çoğunlukla polyester ağırlıklı giyecekler üretiyor. markasına değil içeriğine bakmak lazım.


  • roket adam  (26.11.22 13:21:52) 
tekstilde de denetim diye bi sey var.
bi urun denetimden gectiyse o icerik temiz demektir. o yuzden denetim yapildigindan emin oldugum urunleri, markali seyleri aliyorum. yani marka derken illa massimo falan degil, soyle ki fiyat olarak bakacak olursak zara ve atiyorum lcw ic rahatligi acisindan ayni benim icin

  • Kittie  (26.11.22 18:22:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.