el kuruluğu

Merhaba,

Ellerim inanılmaz kuruyor ve bu durum (eğer sıra gelirse) beni çok üzüyor. İş yerindeki sabundandır dedim sabunu değiştirdim, olmadı bir daha değiştirdim. Hala kuruyor ve çatlıyor. Kremi boca ediyorum olmuyor. Arko, nivea, nütricina sürüyorum olmuyor.

Sabundan mı, soğuktan mı yoksa iyi kurulamadığımdan mı? Bir de elimin üzerine pek sürmemeye çalışsam da gün içinde pısst pıssst kolonya sıkıyorum. Elimi de sık yıkarım evet.

pısst pıssst kolonya sıkmayı bırakırsan sorun kalmaz.

  • Mirket  (25.11.22 23:13:56)
atopik dermatit olabilir. doktora görün

  • dreamsandcolours  (25.11.22 23:18:21)
Eczaneden excipial lipo ya da benzeri üre içeren bir krem alın. Arko, Nivea falan kesmiyorsa çözüm üre.

  • kobuzchu kiz  (25.11.22 23:19:25)
Doktora görünün +1

  • duma duma dum  (25.11.22 23:25:50)
Günlük su tüketiminiz yeterli mi? Eğer az su içiyorsanız onu düzeltin önce. Krem olarak cerave oldukça iyi bir nemlendirici. Doktora tabi ki gidip görünün ama insanı dinlemeden şak diye kortizon krem dayamıştı bana doktor. Ben cerave kullandım. İçinde hyaluroninçk asit mi ne var onun. Tabi elimi kurutmadan ıslkken sürüyordum kremi ki asit ciltte tutacak nem bulsun. Bir zaten bazı nemlendiricilerde olur görmüşsünğzdğr gliserini. Eczaneden gliserin alıp onu da nemlendirici ile birlikte kullanırsanız biraz toparlar cildi. Ankara vs gibi havası kuru bir yere gidince slim nerdeyse yarılıp çatlıyor. Ben gliserin ve cerave ile toparladım en son

  • yazdonumu  (26.11.22 05:59:27)
ben de bir sey yapmazsam kisin eli catlayip kanayanlardanim. doktor soguk alerjisi dedi. sunlari yaparak kisi goreceli rahat geciriyorum

-dove sivi sabun (elin ustunu de iyice sabunluyorum)
-dove jus jeli
-iyi bir el kremi (evden cikarken, gun icinde iki defa, yatarken bocalama seklinde)
-mumkun oldugu kadar az alkol / dezenfenktan (mesela bi suru seyi peceteyle tutuyorum)
-disarida 5dk'dan fazla kalacaksam eldiven
-temizlik, bulasik gibi seylerde hep eldiven kullanmak. ele sabun harici kimyasal degdirmemek
  • lamartin  (26.11.22 18:45:13 ~ 18:46:53)