elektrik ya da elektrik panosundan anlayanlara

evdeki elektrik sigortasina baktigimda her sigorta ustunde 15 amper yaziyor, kullanacagim alet de 15 amper.

simdi bu aletten farkli prizlere iki tane taksam, bir sorun olur mu ?

yani bu her priz 15 amper ceker demek mi yoksa, tum ev icin 15 amper demek mi ?

@goods

www.stahls.com

alet bu 15 amper diyor ama ?
  • oscar  (25.11.22 21:26:58)
Farklı prizler aynı sigortaya bağlıysa olmaz, sigorta kaldırmaz. Farklı odalardaysa prizler, farklı sigortalara bağlıdır. O zaman sorun olmayabilir.

Eğer sigorta atarsa bir üst amperde sigorta takarsınız, değiştirirsiniz.

Prizleri söküp bağlantılara ve kablo kesitlerine bakın, eski bir yapıysa kablolar sorun çıkarabilir. Allah korusun yangın vs çıkar kablo kesiti ince ise.
  • John Bloor  (26.11.22 12:48:27)