Kriptolarda neden bu kadar çok hacim var?

Btc günlük hacim 23 milyar dolar, eth 10 milyarlar da falan bir de bu kadar durgunken. Bunlar haricinde çoğunun da 500-700 milyon $ hacmi var. Nerde dönüyor bu kadar para? 7/24 bir piyasa için çok değil mi?

Mesela ripple’ın hacmi ne öyle ya 1,5 milyar en sakin coinlerden biri. Demek ki işlem ya da bişeyler dönüyor değil mi? Mesela solananın altında bi ara çok fazla oyun vardı bi onu biraz anlıyorum ama yine de garip geliyor

pandemiden itibaren böyle aslında. basılan fazla paralar, enflatif durumlar sayesinde bir süre kriptoya sirayet etti. ara sıra çıktı fakat hala içeride ciddi yatırımlar var.

kimileri çıkıyor, kimileri batıyor ama sürekli bir oyuncu mevcut.

işlem hacimleri önemli elbette fakat en önemlisi piyasaya USD yani -> bUSD , USDT ve türevlerinde alım olması pozitif bir hareket gösterir. ha tabi coldwallet'dan gelişler de olabilir. whale alert gibi sayfaları takip ederseniz biraz mana kazanıyor.

bu arada işlem hacimleri için bir çoğu tradebot aktivitesi olabiliyor sizi yanıltmasın. ripple'ın balinası çok. çok ocak söndürdü, çok yuva yaptı. ref almayın fazla. yanıltıcı olabilir.

* yukarıda belirttiklerim tamamen kişisel görüşümdür, yanıltıcı olabilir. *
  • kobretti  (26.11.22 02:20:50)