Saldırgan kedi

Selamlar,

Yan evin arka bahçesindeki kedi doğum yapmış ve anne kedi biz evden çıkınca bize saldırıyor. köpeği çişe falan zorla indiriyorum.
BU sabah yine tam kapıdan çıktık, park halindeki arabanın altından çıkıp saldırdı, ikimizin de ödü koptu, köpeğim kapının önüne işedi korkudan :-(

Bi kaç ay önce de başka bi yerde anne kedi saldırmıştı o zaman tasmayı bırakamadığım için - neden diye sormayın, panikledim - köpeğim beni düşürmüştü 2 ay kol ağrısı çektim yeni iyileştim.

Özetle, bu kediden korunmak için ne yapmak lazım, kapıdan çıkamıyoruz :-(

Şimdiden teşekkürler,

bebeklerini korumak istiyor belli ki. her çıktığınızda ıslak mama verseniz? belki zamanla alışır.

bebeklerine korunaklı bir yuva yapsanız? orada daha rahat olabilir.
  • mor oje  (25.11.22 10:32:11)
Kedinin yavruları vardır ondan saldırıyor. Yapabileceğiniz en iyi şey 1-2 ay arka bahçeye çok çıkmamak çünkü o yavru ve anneyi güvenli bir yere taşımak + sahiplendirmek daha zor bir süreç sizin için. Yavrular büyüyünce anne saldırganlığı gidiyor. Siz şu an başka bir yere gidebiliyorsunuz ama bebeklerin anne kediye ihtiyacı var saldırdıgında hem köpeğiniz hem de kedi yaralanabilir. Köpek olmadığında saldırmaz.

  • titanic kemancısı  (25.11.22 10:34:36 ~ 10:35:55)
Köpeği apartmandan çıkarmadan önce kediye diğer tarafta yiyecek bir şey vermek işe yarayabilir.
Bu sayede biraz mesafe olacak aranızda, saldırı olmadan geçebilirsiniz herhalde.

Başka bir yöntem olacağını sanmıyorum. Anne kedi olduğu için hiçbir şeyden korkmaz, çekinmez.
  • michael_knight  (25.11.22 13:04:42)
Yavrular arka bahçede kapalı bi alandalar, biz o tarafa hiç geçmiyoruz, ama kapıdan çıktığımız an saldırıyor. benim köpek korkudan dışarı çıkmak istemiyor zaten. yaş mamayla oyalamayı deniyecem, teşekkürler

  • euteamo  (25.11.22 16:45:50 ~ 16:46:00)