[]

elektrik prizi arıyorum

herkese merhaba,
evdeki terasta kullanılan prizlerin hali gördüğünüz gibi içler acısı bir durumda. bunları değiştirmek için sıva altı ve dış ortamda kullanılabilecek bir ürün bulamadım. belki duyuruda benzer bir sorunla karşılaşmış veya elektrik ürünleri satan birileri vardır diye fikrinizi almak isterim. açık havada kullanılabilecek sıva altı kapaklı ve 2 li kasaya uygun bir ürün biliyor musunuz ? 
Sıva altının su geçirmezliği garanti edilemeyeceği için öyle bir ürün bulmanız olası olmayabilir. Sonuçta ipx5'e kadar (bkz ip kodu) koruma demek bu ve sizin montajda bıraktığınız ufak bir boşluk bile bu özelliği ipx0 konumuna getirebilir.


  • goodz  (24.11.22 18:42:55) 
aslında www.amazon.com.tr gibi ürünler var, belki farklı komponentler de olabilir diye sorumu yenilemek isterim


  • akiskan  (24.11.22 19:55:59) 
Kapaklı priz var
www.hepsiburada.com

Ama bunlar genelde banyolarda su sıçramasına karşı tedbir sağlıyor. Dış mekânda yağmur altında riskli olacaktır
Sıva üstü alıp deliği büyütüp içerisine gömmek işe yarar mı acaba?
  • kisa  (24.11.22 20:15:29) 
Kapaklı priz ve montajda silikon kullanmak çok çok işe yarar, ama ek olarak bir şapka gibi, gölgelik gibi bir ek ile direkt yağmurdan korumak da gerekebilir.

Evde ve binada KAKR varsa korkacak bi şey yok aslında, su girerse KAKR atar.
  • John Bloor  (25.11.22 12:05:42) 
birkaç yurtdışı firmansının dış mekan ürünleri var ancak pek piyasada bulunabilen şeyler değil, bulunanların da fiyatları yüksek.

Alternatifler;
1- kapaklı priz+bağlantı yerlerine silikon çekilmesi+ şapka tarzı birşey +1 @John Bloor
2-sıva üstü ikili nemli yer prizi alınıp, bağlantılarını yaptıktan sonra için protolin basmak.
3-Normal kapaklı priz+ prizi buat içine almak.

Genel olarak ip66 için prizi buat veya panoya montaj yapmak. Priz, buat, pano kapaklarının oring ve contalarla sızdırmazlık sağlanması gerekiyor.

www.gewiss.com
www.n11.com
www.n11.com
  • sealth  (25.11.22 12:34:52 ~ 12:53:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.