[]

drive bildirimleri - hacklenmiş olabilir miyim?

son bir haftadır üçüncü kez oluyor bu. telefonuma google drive'dan bildirim geliyor. rusça olarak ücretsiz bilet kazandığıma dair bir şey. üye olduğum birkaç platform var, o yüzden rusça spam mesajlara alışığım ama bunlar mail adresime gelir hep. şu an olan ise drive'da dosya paylaşma isteği şeklinde.

bu bildirimler gelince direkt siliyorum tıklamadan. drive'a girdiğimde de hiçbir yerde böyle bir istek göremiyorum. zaten kullandığım bir şey değil açıkçası, pek vakıf değilim oraya.

bu işin aslı astarı nedir? dikkat etmem gereken bir durum var mı sizce? yani bildirim var ama ben ne olduğunu bile göremiyorum drive'da, ortalıkta yok. tıklamak da istemiyorum. kararsız kaldım o yüzden, endişelendim.

 
Sakın tıklama, klasik phishing taktiği. Ben senin yerinde olsam mail adresimi değiştirir yeni Drive kurarım.


  • vedatchilipeppers  (24.11.22 18:52:46) 
abi dediğim gibi bu işlerden hiç anlamıyorum ama benim bahsettiğim google drive. yani yeni mail adresi alsam bile google'daki tüm hesaplarımda aynı drive'ı kullanmayacak mıyım? fark olur mu?


  • mark greg sputnik  (24.11.22 19:03:32) 
Yeni mail adresiyle yeni Drive kullanacaksın; halihazırda kullandığın mail adresinin Drive'ı ile yeni alacağın mail adresinin Drive'ı ayrı olacak.


  • vedatchilipeppers  (24.11.22 19:08:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.