[]

büro koltuğu piston değiştirme

merhaba. piston sıkıntılı olduğu ve tamiri mümkün olmadığı için değiştirmek istiyorum. daha önce piston değiştirme videoları izlemiştim, dikkatli olmak gerekiyormuş ve piston üzerinde "aman bunu bilgili kişiler değiştirsin ha" tarzı bir uyarı görünce kıllandım. ilk defa yapacak biri için sağlamı da bozabilecek bir işlem mi bu?

bir de internetten sıfırını satın alırken uygunluk olarak nereye bakmam lazım, benimkisinin markası alman topstar markası, piston da "gs" yazıyor, tam emin olamadım, başka da bir şey yok.


 
zor olan eskisini yuvadan çıkarmak, kolay kolay çıkmıyor. Bozuk olduğu için tehlike yaratacak bir şey yok, bozuk olmasa en açık seviyeye getirip öyle çıakrmak lazım.

Araç amortisörü gibi fırlama vs yapmaz, çekiç ile filan vura vura çıkarmanız lazım, zarar vermeden.
  • John Bloor  (24.11.22 17:37:18) 
Koltuğu ters çevirdikten sonra elinizle pistonu tutun ve pistonun koltuk gövdesine bağlı olduğu metal yerlere tercihen plastik bir tokmakla ya da bir tahta parçasını altına koyarak çekiçle vurun. Hep aynı yere değil de 180° karşısına gelecek şekilde vuracak olursanız birkaç vuruş sonrası çıkacaktır.
Parçaların iki ucu da konik ve düzgün yüzeydedir, darbe ile çıkarlar. Siz yine de gözlük vb takıp önleminizi alarak deneyin. Kolay gelsin.

  • buck rogers  (24.11.22 23:55:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.