[]

Ekşi Sözlük'teki kadın hesaplarının fake'lik oranı

Son zamanlarda dikkatimi çekiyor, sözlükteki bir entry'de kadın hesabına denk gelip de merak edip nickine açılmış olan başlığına baktığımda "Harun abi" yazılı entryler görüyorum. Çok sık denk gelmeye başladığım bir durum oldu bu artık.

Sizce Ekşi'deki kadın hesaplarının fake'lik oranı gerçekten yüksek mi, yoksa Harun abi'yi genellikle sırf sinir etmek için mi yazıyorlar?


 
Ekşi Sözlük'te kadın profillerinin %90'ı faketir. İnternetteki kadınlarda oran aşağı yukarı bu. Sene 2023 olacak hala kadın taklidi yaparak işletmeye çalışan bu kadar çok ilkel var.


  • nawar  (24.11.22 16:51:17) 
fake olan hesapları tarzından dolayı zaten %90 fark edersin. çoğu kadın yazarın da bu konuda ip ucu vermeden yazdığını belirteyim. süpheleniyorsan fakedir.


  • orpheus  (24.11.22 16:55:07) 
kural bilmem kaç, aksi ispatlanana kadar internetteki herkes erkektir.
:)
bol bol teşhire yakın fotoğraflar koyan, fazla cüretkar yazanlar arasında harun abiler çoktur. Ama normal konuşan, yazanlar arasında harun abiler neden olsun ki?
  • vizivozo  (24.11.22 17:00:08 ~ 17:00:41) 
Mesela sözlükte ilişkilere dair bolca entryler giren, öyle yazdıklarının içeriği itibariyle troll tarzında da durmayan, eli yüzü düzgün profil fotoğrafı olan hangi kadına baksam "Harun abi" yazılmış neredeyse :)


  • norules  (24.11.22 17:04:30) 
Ben gerçek kadın yazarım:) Ama discordda kadın profilli bir erkekle tanıştım. Bir de neden kadın resmi var, sorma diyor :/


Ayrıca harun abi dediler diye Harun Abi mi oluyor? Bana da nick altında aktrol demişler, ne akpeyle ne de dinle ilgim var.
  • Kahvedesu  (24.11.22 17:19:47 ~ 17:21:01) 
epey yüksek ama anlamak çok zor değil.


  • bass solo take one  (24.11.22 21:32:40) 
tahminen %90 ustudur..


  • cooperr  (24.11.22 21:36:04) 
feyk çok ama gerçek kadın kullanıcı da çok. öyle %90 erkek filan olduğunu hiç sanmıyorum.

kadın olduğunu her entry'de gösterenler ya feyk ya gerçekten kadın ama ciddi ruh hastası oluyor genelde. yoksa nick'inde girl, profil fotoğrafında kız var diye illa feyk olacak hali yok gerçeği de var elbet.
  • mark greg sputnik  (24.11.22 21:42:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.