[]

Hükümet faiz düşürürken ekimden daha yüksek faiz vermek

Hükümet tarafı Faizi düşürüyor bildiğiniz gibi ama Bankamdan bu ay aldığım mevduat faizi geçen aydan daha yüksek. Ee nasıl oluyr bu? Kkm’nin de faizi düşerken oluyor bu bide.
 
merkez bankasının düşürdüğü faiz ayrı, kkm faizi ayrı, mevduat faizi ayrı, kredi faizi ayrı... bu farkları bilmeyen kişiler için merkez bankası faizinin ne olduğu çok önemli değil. takip edip kendinizi yormayın.


  • sert siyah krom  (24.11.22 13:14:10) 
banka para toplamakta zorlanıyor, çünkü insanlar parasını eve filan yatırsa bankanın verdiğinin 3-5 katı kazanıyor. banka da para toplayabilmek için daha yüksek mevduat faizi vermek zorunda kalıyor, yoksa kredi açamayacak ve para kazanamayacak.


  • babilfish  (24.11.22 13:36:48) 
@Sert siz biliyorsunuz sanırım açıklarsanız biz de öğrenelim ondan sonra yorarız kafamızı.

@babilfish teşekkürler
  • regina phalange  (24.11.22 14:42:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.