[]

Hareketle gelen kaşıntı

Merhaba, benim bir kaç aydır özellikle bacaklarımda gelişen ve hareketle başladığını gözlemlediğim ani şiddetli kaşıntılarım vardı. Cildiyeye gitmiştim, alerji ilacı ve krem vermişti ama her zaman kullanmadım onu. Kaşıntı başlayınca alıyordum genelde iyi geliyordu.

Dün akşam yine hareket edince dışarı gidip gelince kaşıntı başladı. Ama ilk defa durmadı ve tüm bacaklarımı kapladı, kıpkırmızı oldu. Acile gittik. Serum ve iğne yapıldı, kan alındı. Doktor iyi hissettiğimde eve yolladı.

Sabah kalktığımda kaşıntım yoktu ama el ve ayak bileklerimde sanki sıkılıyormuş gibi bir his var, uyuşukluğa benzer. Biraz çarpıntım da var. Bu dolgunluk hissi ne olabilir?

Bu arada cildiyede alerji testi yaptırmak istediğimi söyledim ama kandaki bir değer yüksek gelirse sevk edeceklerini söyledi, o da yüksek değilmiş. Acaba antihistaminik kullanımından dolayı baskılanma durumu oldu diye mi yüksek çıkmamıştır? Yorumlar için şimdiden teşekkürler.

 
-Doktor değilim- Bu durumda kaşıntı alerjiye bağlı gelişmiyor olabilir hocam. (örn. annemin kaşıntıları karaciğer sorunları sebepli) Daha detaylı bir tetkik için gidin bence.


  • lcha  (24.11.22 10:21:21 ~ 10:21:40) 
Doktor değilim.
Dolaşım bozukluğu ile ilgili bir şey olabilir mi? Özellikle bacaklarda olması. Bir kalp-damar cerrahına görünürdüm sizin yerinizde olsaydım.

  • bleumarine  (24.11.22 10:46:40) 
Doktor değilim ama @bleumarine'in dediğine katılıyorum.

Yalnız eğer öyleyse çarpıntı kısmı evhamdan olmuştur. Venöz yetmezlik konusunu bir incele. Sana uyuyor mu bak.
  • Mirket  (24.11.22 11:01:07 ~ 11:12:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.