İade etmeli mi

Hepsiburada'dan bir satıcıdan LG monitör aldım. Monitör bugün geldi. Lakin ekranda çizikler var. Müşteri hizmetlerine değişim istiyorum deyince stokta yok dedi ama ben bakınca gayet de yeniden sipariş verebiliyorum aynı ürünü aynı satıcıdan. Neyse kayıt oluşturdular sözde şimdilik. Bu esnada size de sorayım:

1) Muhtemelen iade edin sonra stokta hâlâ duruyorsa yeniden sipariş verin diyecekler. Çiziklerin linkini atıyorum. Sizce aşırı mı?
2) Alışveriş kredisi ile birkaç başka şeyle birlikte almıştım. Şimdi iade - sonra yeniden sipariş falan herhalde bankayı tekrar aramam gerekli. Sizce uğraşayım mı yoksa uğraşmaya değer mi?

www.hizliresim.com

Kesinlikle iade darbe kaynaklı sıkıntı çıkabilir ben geri verirdim

  • titanic kemancısı  (23.11.22 13:36:58 ~ 13:37:25)
sonradan sorun çıkıp uğraşacağıma şimdiden iade ederdim ben kesinlikle

  • chanandler bong  (23.11.22 13:58:10)
Daha önce tüketici kredisi ile telefon almıştım, ürünü iade ettiginizde krediye bir şey olmuyor, parasını iade ediyorlar siz yine aylık olarak krediyi ödüyorsunuz. Yani atiyorum Hepsiburadadan iade edip aynı parayla amazondan monitör alabilirsiniz bankayla muhatap olmanıza gerek yok

  • sanguine  (23.11.22 15:04:41)
Bastım iadeyi. Öncesinde değişim talep etmiştim stokta görünmüyor demişlerdi. Ben de iade açtım götürdüm kargoya verdim, şimdi de arayıp değişim talep etseydiniz daha hızlı olurdu diyorlar :))

Neyse, ufak bir sorum olacak: iade sırasında kutunun üzerine etiket, farklı yerine bant vs yapıştırmayın demişler. Ben de öyle yaptım lakin kargocu giriş yaptıktan sonra cart curt kargo bandını (bantın üzerinde kargo firmasının adı var) ürünün kutusunun üstüne her tarafına yapıştırdı. Bu benim başıma patlamaz herhalde değil mi?
  • henchman  (23.11.22 20:39:42 ~ 20:53:29)