YouTube videolarım için mikrofon?

Sesin güzelce alınması için mikrofon kullanıyorlar ya, video ile sesi editlerken ne oluyor sonrasında?

Nasıl bir mikrofon önerirsiniz amatörlere.

Amatör mikrofon iş çözüyor.

Normal üstüne ses ekliyorsunuz. Ben çok araştırıp S20 FE ile kapadım mevzuyu. Hiç kayıt alamadım işten fırsat gelmedi ama kısmet.
  • baldan kaymak  (22.11.22 00:05:50)
iki opsiyon var ya bilgisayar/telefonunuzun ses kartını kullanacaksınız lavelier/yaka mikrofonu alacaksınız direkt girip.

boya diye bi marka var m1 falan modeli epey popüler fiyat performans markası olarak bilinir çok mega kalite değil ama iş görüyor. youtube'da zebil gibi incelemesi var dinleyin.

bu kesmez derseniz harici ses kartı bölgesine girersiniz bunun da en kolay çözümü kendinden ses kartı olan usb condenser mikrofonlar var, behringer, samson gibi bütçe fakat iş görebilecek markalar tavsiye edebilirim. tabi rode, akg, blue gibi sağlam markaların da benzer ürünleri var ama bu kur ile epey pahalıya geliyorlar.

en profesyoneli ne bu mevzunun derseniz güzel bi preampı olan harici ses kartı ve xlr bağlantıya sahip bir geniş diyaframlı condenser mikrofon derim. tabi kabul edilir markaların en ucuzundan alsanız dahi en pahalısı bu olacaktır.

ben çevremdeki youtube vs gibi iş yapacak olanlara behringer c1u öneriyorum, perforede (insan sesi) gayet de memnun kalıyorlar.
  • hedep  (22.11.22 16:07:26)