[]

Pişmiş tavuk buzdolabında ne kadar kalır?

Antrenman sonraları yiyorum ama her gün pişirmek vakit açısından biraz sıkıntı oluyor. Misal bugün 3 günlük tavuk yapıp dolaba atsam 3 günde bozulur mu malum tavuk riskli bir ürün. Teşekkür ederim.
 
dolapta bir hafta beklemiş tavuğu yediğim oldu. ama bence garanti olması için porsiyon olarak ayırıp buzluğa koyun. örneğin 3 porsiyon pişirdiniz, 1 porsiyon dolabın aşağısına, 2 porsiyon buzluğa. aşağıdaki porsiyonu yemek için aldığınızda buzluktaki porsiyonu aşağı indirin.


  • inheritance  (21.11.22 11:38:10) 
Bu biraz da içindeki sıvı miktarıyla alakalı bence. Sulu yemeği hangi kapta saklarsan sakla 24 saatten sonra kokuşuyor. Suyunu süzdürüp didikleyip ya da ince ince kıyıp kimyon tuz ekiyorum ben 3 gün duruyor.


  • baba553  (21.11.22 11:40:28) 
Ben de haşlayıp didikliyorum, 3 günde bozulmaz gibime geliyor ama yine de tedirgin oluyorum biraz porsiyonlayıp buzluğa atmak da iyi bir seçenek olabilir.


  • Kaleci Saçlı Forvet  (21.11.22 12:05:18) 
bozulmasa bile leş gibi kokar o ya.:/


  • yazar yazmaz yazan yazar  (21.11.22 16:04:20) 
tavuk riskli. 2 günlük tavuk zehirlenmesinden acile gelenler oluyor.


  • entropik  (21.11.22 17:12:24) 
3 günde hiç bişi olmaz, bende toplu yapıyordum bir ara,
İkinci yöntemim buzluktan cikarttigim tavuğu tencereye atıp orta ateşte pişerken salona gitmek (100 metre falandı ev salon arası) Eve gelip duş falan derken pişmiş oluyordu.
Üçüncü yöntemim de küçük küçük kuşbaşı yapıp tartıp ayrı ayrı paketlemek, böylece çok kolay çözülüyor ve çok hızlı pişiyor.
  • selam  (21.11.22 20:18:07) 
Beyaz et beklemez.


  • beemaker  (21.11.22 21:06:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.