[]

kullanılmış çam peleti

kedi kumu olarak çam peleti kullanıyorum. sonra bunu klozete atarak evden uzaklaştırıyorum.

pelet, çam talaşından yapılan organik bi malzeme. aynı zamanda pelet sobalarında yakıt olarak kullanılabiliyor.

bu peletleri atmak bana ziyan etmek gibi geliyor. bunları değerlendirmem mümkün mü?

mesela kedi atığı olduğu için bunu gübre olarak düşünebilir miyim? çürütüp kompost yapabilir ya da köy evinde yakmak için tezek hale getirebilir miyim? buna benzer bir şey.

 
Soruna cevabı bilmiyorum ama klozete atınca tıkamıyor mu bunu sormaya geldim. Ben çöpe atıyorum peleti.


  • Gradient_tabanlı_mor  (20.11.22 23:16:55) 
Zaten çam talaşı gibi yan ürün bir şeyi kedi kumu olarak değerlendiriyorsunuz yeterli gibi. Yanabilmesi için kedi çişinin kurutulması lazım o kadar miktarda peleti kurutmak da mantıksız olur gibi ya çok az olur yakacağa değmez ya da aşırı fazla olur kurutma işlemi mantıksız olur.


  • hedep  (21.11.22 01:43:38) 
Kedi dışkısı gübre için uygun değil ama klozete dökmek yerine çöpe atabilirsiniz.


  • beemaker  (21.11.22 21:09:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.