12 kg mama paketleme

2 kedimiz var 12 kg muhtemelen 3 ay gider ama 3 ay boyunca bozulmadan nasıl paketlemeliyiz?

Not: şapşal tekirim kendi pakedini patlattı o yüzden o seçenek iptal.

Ben spagetti kavanozlarina dolduruyorum gunluk onlardan dolduruyorum paketi de siki siki kapatiyorjm.
www.ikea.com.tr

ozellikle kopek mamalari icin de buyuk mama kutulari var ama hava geciriyor bence onlar
  • ala09  (20.11.22 15:31:18)
www.n11.com

şu tip kutulardan alıp mamayı bölüm veya büyükçe bir tane alıp paketin tamamını boşaltın. güneş görmeyen, rutubetsiz bir dolabın içine koyun 3 ay taze kalır
  • malheiros  (20.11.22 15:32:49)
Çift kilitli buzdolabı poşetlerinde saklıyoruz senelerdir, bir sıkıntı yaşamadık.

  • elorelia  (20.11.22 15:46:36)
Bizim mamanın kendi paketi kilitli, orada duruyor. Her gün açmamak için 1,5-2 litrelik bir saklama kabına alıyoruz. O bittikçe büyük paketten doldurup paketi havasını boşaltarak kapatıyoruz.

Derken... Kendi paketini patlattı yazdığınızı gördüm. O zaman bir tane dev saklama kabı, bir tane 3-4 günlük mama alacak saklama kabıyla aynı şekilde yapabilirsiniz bence.
  • kobuzchu kiz  (20.11.22 18:32:53)
en iyisi vakumlu turşu bidonları bence :) benimkinin maması da fermuarlıydı ama tok evin aç kedisi gidip poşeti yırtmış sanki kimse yemek vermiyomuş gibi.. o zamandan beri fermuarlıları dolapta saklıyorum kullanacagım kadarını da turşu bidonlarına koyuyorum.

  • e mice  (20.11.22 18:38:38)