pas nasıl çözülür (resimli)

paslanan banyo rafını ne ile en hızlı çözerim? hani o videolarda izliyoruz ya bir solüsyona batırıyorlar pas namına bir şey kalmıyor. ev ortamında ne ile bu sonuca ulaşabilirim?
wd40?
domol?
limon tuzu?
karbonat?
sirke?
başka aklıma bir şey gelmiyor. bu yine paslanır at bunu mu dersiniz?

Paslandiysa paslanir tekrar. Wd40 ve sert bulaşık süngeri gibi bir şeyle biraz zorlayarak denenebilir.

  • kisa  (20.11.22 15:11:32)
at. wd40 işe yarar ama tekrar küflenir.

  • westblack  (20.11.22 15:29:20)
bu urunler her turlu paslaniyor bence banyoda plastik ya da ahsap deneyin.

  • ala09  (20.11.22 15:32:37)
Yoğun asitli temizleyiciler kullanmışsınız. Üzerindeki galvanizi soymuş. Ne kadar temizleseniz de bir iki güne aynı duruma gelir.

Yenisini aldığınızda daha zararsız temizlik ürünleri kullanın.
  • Mirket  (20.11.22 15:48:43)
WD40 ve tel fırça ile temizlenebilir ama malzemenin üzerindeki paslanma engelleyici katman bozulmuş. Temizledikten sonra boyamayı deneyebilirsiniz. Aksi taktirde tekrar paslanacaktır.

  • catakutle  (20.11.22 16:00:43)
Selsil pak
Cif gibi krem deterjan, pas konusunda baya başarılı, ovmak gerek tabi.
Koçtaş’ta satılıyordu
  • epitaf  (20.11.22 17:43:44)
Bunların plastik kaplısı oluyor

  • vizivozo  (20.11.22 23:35:05)
Mirket +1

Sorun sadece pas değil, kaplamayı kaldırmışsınız. Ürünün yenisi, kullanılacak kimyasallardan çok daha pahalı değildir bence.
  • John Bloor  (21.11.22 11:30:58)
kola?

  • selam  (21.11.22 12:31:43)