[]

Gümrüğe Takılan kargo

ebay üzerinden 180 GBP ye aldığım ulturason cihazı, istanbul havalimanında gümrüğe tabi oldu.
aracı kuruluş aramex den ;
"takip numaralı gönderiniz İstanbul Havalimanı gümrüğüne varış sağlamış olup, yapılan gümrük kontrolleri sonrasında gönderiniz gümrüğe tabii olmuştur. Gümrük çekim evraklarınız hazırlanmıştır. Evraklarınızı bağcılar ofisimizden teslim aldıktan sonra vekaletlendirdiğiniz gümrük müşaviri ile çekim işlemlerinizi başlatabilirsiniz."

bilgisi geldi.
daha önce gümrükten malzeme çekmedim, işler nasıl ilerleyecek? müşavir olmadan kendim teslim alabilir miyim?
deneyimi olan yeşillendirirse sevinirim.

 
Müşavirsiz olmuyor, çok kabaca toplam ürün bedelinin 2,5 katı kadar masrafınız olacak. Bir ton vergisi, ücreti vs. var.


  • orient blue  (20.11.22 16:15:05) 
alamazsın, kabaca
- müşavire çıkarılacak vekalet ücreti
- gümrük müşavirliği hizmet ücreti
- havalimanı kaydı
- gtip koduna göre çıkacak gümrük vergisi
- geçecek süre için depolama ücreti
- ordino ücreti
- ürünün bedeli x %18 KDV

ödemen gerekecek.
  • orpheus  (20.11.22 19:49:50 ~ 19:50:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.