[]

Kaymayan ve su geçirmeyen bot

Şimdiye kadar bot alırken çok üstüne düşmeden fiyatı uygun gelen bir şey alıp geçiyordum. Ama artık ev-iş arası yürüyerek gidip geleceğim, tek yön 20 dakika yürüyüş mesafesinde.
O yüzden kara, yağmura dayanıklı ve kaymayan bir bot arıyorum. Daha önce zaten evin önünden toplu taşımaya binip dükkanın yakınında indiğim için çok dert olmuyordu bunlar ama artık önlem almam gerek.

Ama tabi yine fiyat da önemli, çok uçmak istemiyorum. Decathlon'dan alayım diyorum ama modelleriyle ilgili de bir bilgim yok.
Var mıdır tavsiye edebileceğiniz karda/buzda çok kaymayıp, ıslanmaya dayanıklı bir bot önerisi?

 
kaymama gostergesi vibram taban
su gecirmeme gostergesi gore-tex kumas

ikisinin birden oldugu botlari bakin

ucmak istemiyorum diyerek bu ikisi birden olmaz
ikisi de pahali teknolojiler

vibram buzda bile kaymaz mesela
  • Corc  (18.11.22 22:32:51) 
vibram buzda bile kaymaz mı :d

buzda (karda demiyorum) kaymayacak tek şey bota geçireceğin çivili krampondur. tabii teknik bir iştir günlük yaşamla alakası yok. neyse.

salewa ve salomon modellerine bakabilirsiniz. genelde vibram ve gore-tex teknolojilerine sahip oluyorlar. ama pahalılar biraz arkadaşın dediği gibi. dekatlon'da da kar botları var. onlar da iş görür.
  • motosiklet burclu adam  (19.11.22 01:11:16) 
Geçen sene şundan aldım, inanılmaz memnunum. Karda kışta bana mısın demedi. Şiddetle tavsiye ederim.

www.decathlon.com.tr
  • teritori  (19.11.22 11:54:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.