[]

Vizeye başvurayım mı?

Selamlar,

Yakın bir zamanda iş değiştirme ihtimalim var. Şimdikinde 1 yıldır çalışıyorum. Yeni yere geçince vizeye başvurmam riskli olur mu diye düşündüm, bu aralar retler havada uçuyormuş diye duyuyorum.

Sizce şirket değiştirmeden Yunanistan vizesine başvursam mı? Kısa mı çıkıyor son zamanlarda başvuran var mı?

Üstümde kayıtlı araba var. Ayrıca şirket bilinen bir şirket.
Daha önceden Yunanistan vizem de var.

 
Retler havada uçuşuyor cidden. Bilet otel alınmadan (rez. Değil, direkt almak) düzgün bir plan yapmadan başvurmak riskli diye duyuyorum hep.


  • kisa  (18.11.22 17:55:31) 
:( oyle de ret cikarsa hepsi havaya ucacak, daha buyuk zarar :)


  • mor oje  (18.11.22 18:01:01) 
Ret çıkınca itiraz hakkınız oluyor. İş sahibi olmak vizenin garantisi değil. İşsiz olarak başvurmak daha kolay. Arkadaşım da ret aldı.


  • Kahvedesu  (18.11.22 18:16:13) 
@kahvedesu issiz olarak basvurmak niye kolay? “Acaba yerlesir mi buraya” endisesinden ret yenirken oylesi daha tehlikeli degil mi?


  • mor oje  (18.11.22 18:22:44) 
mor oje, ben de bilmiyorum neden kolay. Çalışırken bir sürü belge istediler. Ben de toplaması zor olduğundan işsizim dedim. 6 aylık aldım 2 kere İtalya'dan. 1 kere İrlanda'dan. İlk başvurumda red verdiler, itiraz ettim aldım.

Arkadaşım fuar davetlisi olarak İspanya'ya başvurdu. Alamadı.
  • Kahvedesu  (18.11.22 18:30:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.