Bilgisayar tavsiyesi

Linkteki bilgisayar fiyatına göre nasıl? 1080p Video edit ve programlama için kullanacağım daha çok. Ara ara oyun da oynarım. Alınır mı sizce ? Teşekkürler

900 pound. ASUS TUF Gaming FX506HM 15.6" 144Hz Full HD Gaming Laptop (Intel i7-11800H, Nvidia GeForce RTX 3060, 16GB RAM, 512GB SSD, Windows 11), Black amzn.eu

monster al geç

  • birmilyonunvarmi  (18.11.22 10:32:52)
ben de m1 macbook al geç diyeceğim. oyun konusunda her zaman istediğini alamayabilirsin. fakat çok rahat edersin. m1 macbook oyun gibi aramalar yaparak işini görüp görmeyeceğini bir bakmanı öneririm. ben dead cells, tomb raider gibi oyunları oynadım. tomb raider'ı iyi ayarlarda da oynadım. sadece her oyun mac için mevcut değil, ki bi tık uğraşmayla o da aşılabiliyor.

  • vaveylababa  (18.11.22 11:11:47)
Masaüstü mü toplasan?

  • baba553  (18.11.22 11:13:18)
@baba553 masa işleri toplama işinden baya uzak kaldım. Tavsiye edebilecegin bir toplama sitesi var mı ?

  • Notts  (18.11.22 11:15:06)
1080p için fazlasıyla yeter, ben i7 4700hq işlemcili gtx850m gpu'lu Asus Rog'da kurgu yapıyordum zamanında öyle düşün. 4k bile kurgularsın.

Fakat h265 dosyalar zorlar, o konuda Apple Silicon işlemciler harika (donanımsal çözücü olduğunu düşünüyorum ama araştırmadım)

PC toplamak aslında çok zor değil. Düzgün bilgisayarcıların sitelerinde toplama araçları var (Inventus, İtopya, Teknobiyotik vs.) uygun olmayan parçaları göstermiyor zaten. Ben mesela sipariş vermeden son bi fikirlerini sormuştum kasayı değiştirelim demişlerdi daha ferah bir kasa almıştım. Anakartta istediğin kadar ve istediğin hızda USB var mı, wifi var mı gerekli mi vs. onlara bakarsın.
  • nhk ni youkosu  (18.11.22 15:11:00 ~ 15:12:21)
Teknopat diye bi site var. YouTube dan bütçene göre en güncel toplama PC önerilerini bi kağıda yaz. Tek tek İnternet'e alıp takarsın. Power supply elektrik girişinin kaç watt olacağını hesaplayan siteler var. Hemen alman şart değil araştır hangisi kafana yatarsa. Masaüstünde kontrol sende baktın bütçeyi aşıyorsun hop işlemciyi ryzen 7 değil de 5 alıyorsun hop 2 3 bin lira bütçen düzeliyor vs.

  • baba553  (21.11.22 22:25:34)
  • baba553  (21.11.22 22:26:46)