Lavabo borusundan su akması sorunsalı

Mrb
Evdeki el yıkama lavabosunun altındaki bir borunun vidalı yeri açıkta kalmış durumda. Bu yüzden el yıkadıkça aşağıdan su akıyor.

Bu boruyu kapatmak için ihtiyacım olan plastik parçanın adı nedir?

Fotoğraf eklerseniz daha nokta atışı gelecektir ben anlamadım mesela tam olarak neresi.

~Görsel sonrası editi.
Bu tarz bişey hiç rastlamadım yeni sifon aşırı ucuz bir şey bunu tıkamak yerine yenisini takın geçin bence tertemiz.

(su tesisatı konusunda tecrübesizim ama en azından kendim değiştiririm musluk sifon vs)
  • hedep  (17.11.22 20:51:25 ~ 21:53:43)
Beyaz boru, ucu vidalı değilmiş

i.hizliresim.com

  • pavlis  (17.11.22 21:01:47)
Yeni bir lavabo sifonu alsan. İnternette lababo sifonu nasıl değişir videoları var. Eski şeylerle hiç uğraşmazsın.

www.hepsiburada.com
  • Mirket  (17.11.22 21:48:24)
Hocam bunun yorumlar kötü

  • pavlis  (17.11.22 21:56:14)
Tamam ucuz kaliteli yorumlu buldum. Tşk

  • pavlis  (17.11.22 22:07:36)
Ben zaten ismi, şekli ve fiyatı hakkında fikir sahibi ol diye ilk gördüğüm linki koydum. Milyon çeşidi var, sen seç.

Yalnız, taktığında körüklü boruyu önce aşağı inip, tekrar yukarı çıkıp duvara öyle girecek şekilde konumlandırma işine dikkat et. Es vermek denir ona. Yan yatmış S harfi gibi. Senin fotoğraftaki eskisi o şekilde mesela. Onu yapmazsan pis koku yapar.
  • Mirket  (17.11.22 22:33:19)
bulaşık veya çamaşır makinesinin su gideri için orası.
somununu söküp ağız kısmına uygun şekilde yuvarlak ve yumuşak plastik bir malzemeden conta kesip somunu öyle kapatın yeterli.
belki de nalburda orayı kapatacak kör tapa da vardır bilemiyorum. sormak lazım.
  • lazpalle  (18.11.22 08:49:48)
O ekstra ucu kapatan bir tıpa var normalde, kullanmadığımız zaman tıpa sütünde olur ve su kaçırmaz.

Ya tıpa düşmüştür ya da bir şekilde gevşemiştir, boruyu komple değiştirmeden önce tıpa ile tıkamayı deneyin.
  • John Bloor  (18.11.22 10:12:06)
20 kağada varmış aldım ne yapayım :(

  • pavlis  (18.11.22 15:20:32)