E.İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı olacağını düşünüyor musunuz?

Soru başlıkta, buyurun öngörüleri bir görelim...

turkiye'de birseyleri on gormek cok zor ama ben %5O kk %49 EI %1 diger diyorum simdilik

  • hewit  (17.11.22 13:56:28)
Olacaktır zannımca, hani parti üstü bir konu artık İmamoğlu. Kılıçdaroğlu istemedi diyelim bağımsız olarak çıkıp olmazsa bu ülkede umudu keserim

  • olaylar olaylar  (17.11.22 13:56:32)
sanmiyorum. bagimsiz aday olmasini da istemem ikinci bir muharrem ince vakasina ihtiyacimiz yok.

  • in vino veritas  (17.11.22 14:03:50)
in vino +1. bence de olmayacak. ki tahminim kazanamaz aday olursa.

  • unabomber  (17.11.22 14:13:45)
Yasak gelmezse evet

  • lcha  (17.11.22 14:23:09)
Siyasi konuşmayalım şimdi..

  • bi winston box lutfen  (17.11.22 14:55:16)
6'lı masanın adayı olursa 2 yıl sonra siyaseti bırakmak zorunda kalacak (ama o metni takmayıp devam edebilir siyasetçi bunlar :D)

bence kendisi olmak istiyor ama şartlara bağlı.
  • nhk ni youkosu  (17.11.22 15:27:54)
Yapmazlar. 2 gün önce Kemal kılıçdaroğlu üniversiteme geldi, konuşmasından anladığım ne ekrem'i ne de mansur'u aday yapacağı yönünde. Kendisi aday olacak gibi görünüyor.

  • Erestor  (17.11.22 15:30:10)
solcudan, sagcidan, kurtten, turkten, muhafazakardan ateistine her kesimden oy alabilecek bir aday niye aday gosterilmiyor anlamis degilim. her yaptigi hareket basinda elestiriliyor, belediye baskani olarak kimsenin yapmadigi kadar icraat yapmasina ragmen sanki birsey yapmamis gibi iftira atiliyor, garip gercekten. ne chp ne akp imamoglunun aday olmasini net istemiyor bence, sorunuzun cevabi da bence chp catisi altinda olmayacak ama gorecegiz.

  • monicapp  (17.11.22 15:40:21)
Yapmazlar. Çünkü Ekrem i en iyi Kk tanıyor. Öyle ağzı laf yapıyor diye beton Ekrem i Cumhurbaşkanı adayı yapmak asrın hatası olur Tayyip i aratır.

  • trgydl  (17.11.22 15:46:24)
Katiliyorum Ekrem in tayyip I artacagina ama KK nin secim kazanamamasi artik bilimsel bir gercek, adm hic secim kazanamadi ve aday olursa yine kaybedecek, umarim yanilirim

  • euteamo  (17.11.22 16:13:22)
%70 aday
aday olmayı başarırsa %51 seçilir

  • bugisme  (17.11.22 17:37:36)
Ekrem ve Mansur'un aday olmaları halinde yerlerine gelecek kişileri AKP'nin çoğunluk olduğu belediye meclislerinin seçeceği gerçeği var.

Tam da seçim öncesi İBB'yi ya da ABB'yi AKP'ye bırakmaya gerek yok. Reklam mecralarının hepsi İBB'nin.
  • co2s2  (17.11.22 18:04:50)
bence de aday olmak istiyor ama kk aday göstermeyecek.
iki belediye başkanından birinin aday olmasını istiyorum.
kk kazanamaz ama kazanacağını bilsem dahi cb olmasını istemem.

olası bir senaryoda:
mansur yavaş 1.turda kazanır,
imamoğlu 2.turda kazanır.
kk 2.turda bile kaybeder seçimi. diye düşünüyorum.

bence oluşacak senaryo şu:
kılıçdaroğlu rte ince en çok oy toplayacak üçlü olacak.
seçmenimiz ince yerine kk'ya yönelecek.
rte de 2.turda kk'yı tokatlayıp 5 sene daha baskan olacak.

ayrıca bir not:
kk cb olmak istediği için cb adayı olmuyor.
rte'yi 5 sene daha cb yapmak için aday oluyor.
yoksa iki belediye başkanının rte'yi yeneceğini senden benden iyi biliyor kendisi.
  • carpikbacaklibasketbolcu  (17.11.22 18:09:39 ~ 18:10:32)
erdoğan olacak, imamoglu değil.

  • baldan kaymak  (17.11.22 21:17:58)
Kk adaylığını son dakika açıklayıp oldu bittiye getirmek istiyor. Adam 6 lı masayı da sırf bunun için kurmuş sanırım.
Beni onlar aday seçti manasında.

  • vizivozo  (17.11.22 21:47:01)
yıldızladım. sonuçlara bakacağım.

  • ankarakecisi  (17.11.22 22:22:44)
kendi çok istiyor. doğu karadenizli hırsı başka bişey. nasip olur mu bilmem.

  • gurur  (18.11.22 01:02:14)