İkinci el Lenovo Thinkpad vs sıfır Acer Swift 3

Bu hafta artık kesin kararımı veriyorum ve yeni bilgisayarımı nihayet alıyorum. Yarım saatlik video editleri, gündelik kullanım, spss ve r studio için kullanılacak. Sıfır bilgisayar alacaktım ama bu ikinci el lenovo aklımı karıştırdı. O yüzden sormak istedim. Sizce hangisi?

Lenovo ThinkPad T470s 24 GB RAM Refurbished C+ www.notebookstore.de

35 cm (14.0") Full-HD IPS matt (1920 x 1080)
Intel® Core i7-7600U DualCore (2.80 bis 3.90 GHz)
512GB NVMe-SSD
24GB RAM
Intel® HD-Grafik 620
USB 3.1 Type-C/Thunderbolt 3
Windows® 10 Pro (64bit

Acer Swift 3 (SF314-43-R8BP)
www.notebooksbilliger.de

14" Full HD IPS,
Ryzen R5-5500U,
16GB RAM,
512 SSD, Linux (eShell)

ikisini de kullanmadım, en yakın tecrübem önceki hp bilgisayarımda kullandığım i7-7500u işlemci, ve şu an kullandığım thinkpad t15.
7600'ün 7500'den önemli bir farkını göremiyorum, amd performans anlamında mutlak üstün diye düşünüyorum. hem birkaç nesil daha yeni hem de çekirdek sayısı ve hızı, ayrıca da grafik yeteneği çok daha iyi intel olana göre.
thinkpad belki kasa olarak daha iyi olabilir ama arada yıllar var, biri diğerinden 4-5 yıl yeni muhtemelen. zaten lenovo refurbished. ben alacak olsam tercihim şüphesiz acer olurdu.
  • gkhncnzdgn  (17.11.22 12:43:43)
Windows bilgisayar için en iyisi Thinkpad. Bana kalırsa sadece Dell'in ve Asus'un üst segmenti rekabet edebiliyor. Acer filan geçin derim.

  • babilfish  (17.11.22 12:53:34)
o 2. El alınmaz. 6 senelik makina.

  • summerof69  (17.11.22 12:56:35)
Swift 3 elbette. Thinkpad'ler sağlamdır ama kaç yıllık alet, gerek yok bulașmaya.

  • signore  (17.11.22 14:13:33)
Lenovoların ışık sızması gibi kronik sorunları olabiliyor. Parçası ucuz diye tercih edilen bir marka.

Acer swift-3'ün premium bir görünümü var. Hafif ve şarjı uzun süre gidiyor. İki seçenek arasından bence Acer daha iyi. Ancak Ram artışı yapılamıyor.
  • romario  (17.11.22 15:14:52)
Iki bilgisayar arasindaki acik tercih acer olan, fiyata da yansimis zaten. Fakat kimse de dememis ki bu iki bilgisayarin isletim sistemleri farkli.

  • dunal  (17.11.22 19:37:24)
thinkpad'in islemcisi cok zayif digerine gore

iili.io
  • zalbarath  (17.11.22 20:06:20)