Beyoğlu'na havaalanından ulaşım

Haftaiçi, en geç saat 08:30'da Beyoğlu'nda olmam gerekiyor. Çok kritik bir durum olduğundan, ince bir planlama yapmam gerekiyor.

İstanbul Havalimanı'nda mı inmeliyim? Evetse, oradan Beyoğlu'na hangi araçla giderim? O araca, uçak indikten kaç dakika sonra ulaşabilirim?

Istanbul havalimani cok gereksiz buyuk ve yorucu
saat 5 gibi teker yere degerse 8:30 a yetisirsiniz

ucak uzak bir piste inerse 20-30 dk taksi yaptigini hatirliyorum
alanin icinde de sansiniza uzak bir gate (daha da kotusu otobus) gelirse, 45 dk da oyle koyun
sonra oradan beyogluna ulasmak is trafigi, ulasim yetersizligi falan olum.

Sabiha, kucuk havaalani, teker yere degdikten 30 dk sonra on kapida olursunuz
oradan beyogluna gitmek, otobus, otobus + vapur + tunel ile daha mantikli bence

ben olsam, kadikoye ulasir, kadikoy - karakoy vapuruna biner
karakoy - beyoglu(sishane) tunel yaparim
  • Corc  (14.11.22 18:12:37)
Taksim'e iki havaalanından da Havabüs otobüsler var.

Sabiha Gökçen'den 1 saat 15 dakika falan sürer gibi.
Ama İstanbul trafiğinde asla zaman garantisi veremezsin.

İstanbul Havaalanı konusunda @Corc +1
Oradan da Taksim 50 dakika-1 saat falan sürer.
  • Mirket  (14.11.22 18:22:59)
Ne kadar kritik olduğunu ve bütçenizi siz biliyorsunuz, eğer değer diyorsanız bir gece önceden gelip Beyoğlu'nda bir yerde de kalabilirsiniz.

Google haritalar saate göre trafik yoğunluğu tahmini de yapıyor.
- İstanbul Havalimanı'ndan 40-65 dakika tahmin ediyor Google.
- Sabiha'dan Taksim'e giden havabüs ikinci köprüden geçiyor ve yaklaşık 2 saat 10 dakika tahmin ediyor.

Ama İstanbul Havalimanı'nda uçağın inmesiyle sizin havabüse binmeniz arasında ne kadar süre geçeceğini tahmin edemiyorum.

Eğer sabah 06:00'da İstanbul'a inecek bir uçak bulursanız sorunsuz yetişirsiniz gibi görünüyor, ama o uçağın da rötar yapmaması lazım. Durum çok kritikse bir gün önce daha ucuz bir uçakla (belki de otobüsle) gelip uygun fiyatlı bir otelde kalın. 500-600 TL civarında oteller var diye biliyorum.
  • michael_knight  (14.11.22 20:06:03 ~ 20:09:33)
sabiha gökçende in
metroya bin
kadıköyde in
vapurla beşiktaşa geç
fünikülere bin
geri kalanı sana kalmış
  • birmilyonunvarmi  (15.11.22 11:38:35)
Çok teşekkürler değerli yorumlarınız için. Tüm yorumlardan yeni bir şey öğrenip kararımı verdim.

  • hümanist tabutçu  (15.11.22 15:43:13)