[]

Audi A5 soft-top sorunsalı

selam.

epeydir bu araba hoşuma gidiyor. aslında cabrio olanı hoşuma gidiyor ama soft-top olduğu için "garajınız yoksa almayın!!!!" falan diyorlar. coupe'si de güzel aslında o yüzden çok fark etmez ama soft-top neden bu kadar dezavantajlı? herhangi bir soft-top cabrio kullanmış olan var mı?

tecrübesi olanlardan yorumlarını esirgememesini diliyor ve esen kalınız diyorum.

 
soft top kumaş gibi bir malzeme. güneşte-yağmurda kalırsa ömrü çok kısa. bu yüzden kapalı garaj şart.


  • orpheus  (14.11.22 16:30:25) 
bakımı hard-top'a göre daha zordur. garajın yoksa bakılmaz. güvensiz bir yerde yaşıyorsan da alınmaz. hastanın biri gelip bıçakla yırtıp hırsızlık yapabilir vs vs. türkiye gibi bir yerde hard-top'tan vazgeçme bana göre.


  • false pretension  (14.11.22 17:53:31) 
Hard top olmalı. Aksi halde temizliği, güvenliği, hatta gürültüsü gibi bir sürü sorun yaşarsınız.


  • alfired  (14.11.22 18:45:59) 
Alınabilir, açık otoparklarda da kullanılabilir sorun olmaz. Hava şartlarından yıpranma vs olma ihtimali pek yok. Fakat sokaga parkediyorsanız kediler çok seviyor, ayrıca sigara söndürenini bile gördüm. Güvenlikten endişeniz olmanız kimse bıçakla yırtmaya uğraşmaz, aynı mantıkla herhangi bir arabada camı kırıp hırsızlık yapılması daha kolay.


  • deadscream  (14.11.22 21:54:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.