göğüs bölgesinin alt taraftan geniş olması (erkek) -gömlek

ayıptır söylemesi döş ya da iman tahtası olarak da tabir edilen göğüs kafesi bölgem belime oranla oldukça geniş. bu sebeple pek gömlek tercih edemiyorum. beli oturan gömleklerin üst kısmı dar geldiği için düğme kısımları çok gergin oluyor ve hatta sık sık açılıyor. Gömleği üst tarafa göre alsam alt kısım çuval gibi oluyor. Aynı sorun cekette de var tabii.

Nasıl çözülür bu problem? Diktirmek mi lazım? Üste göre alıp alt kısmı daraltmak mı lazım? Özellikle takım alırken eziyet çekiyorum. Alt kısım da işin içine girince pantolon falan anca iki farklı bedeni birleştirip içime sinen bir kombin yapabiliyorum. nasıl çözeceğim bu proporsiyon sorununu?

üste tarafa göre alıp terziye götürüp pens atma yani daraltma işlemi olacak

  • freebird5406_2  (11.11.22 21:17:17 ~ 21:17:35)
Malum parti gençlik kolları vücudu. Gömlek üstü cepken giyebilirsiniz. O tam göğüs bölgesini sıkıştırıyor.

  • Kahvedesu  (11.11.22 21:18:50)
bu şekilde vucudu olanlar genelde uzte uygun alıp altı terzide daraltıyor. iyi bir tezi işini çözer.

  • kuzey li  (11.11.22 21:20:43)
Likralı gönlek giyebilirsin

  • emfuzi  (12.11.22 01:33:54)