toki müştekil arsa vs müstakil arsa

arsa başvurusu yapacağımda hangisi daha avantajlıdır sizce? hangisini seçmek lazım

müşterek arsada diğer ortaklar nasıl belirlenecek ve inşaat nasıl yapılacak o önemli:

"Müşterek yani hisseli arsada durum farklı. Bu arsaları almaya hak kazananlar isterlerse kat karşılığı bir yapılaşmaya gidebilecek. Vatandaş kendi arasında anlaşırsa konutları TOKİ de yapabilecek. Müşterek alanlar için önceden tespit edilen plana göre tüm bloklar için zemin kat taban döşeme seviyesini en geç 2 yıl içinde bitirmeleri şartı var. İnşa edilecek binalar zemin artı 4-5 katı geçmeyecek."

yani hiç tanımadığın biri ortağın olacak ve onunla fikir birliğinde olup ya kendiniz, ya da kat karşılığı müteahhite vereceksiniz. ben bunun pek olabileceğini düşünmüyorum. ancak emlakçılar arsa sahiplerini bir araya getirip, müteahhit de bulup falan böyle orta yol bulabilirler ama o da zor.

sizin yerinizde olsam, param da varsa, müstakil seçerdim.
  • malheiros  (11.11.22 15:34:29)