Apple laptopların batarya ömrü

Merhaba,

macbook air mi pro mu isimleri her nasılsa, bunların batarya ömürleri nasıl? Yoğun olarak bilgisayar kullananlar varsa kaç senedir batarya cortlamadan kullanıyorsunuz bilgisayarı? Bir de genel olarak bu bilgisayarlarla genel deneyiminiz nasıl?

Teşekkürler

2017 Macbook pro - Bugün full şarj ile net 3 saat kullanım / 4-5 saat stand by
1100+ çevrim batarya.

  • mhm  (11.11.22 01:30:08)
elimde 2015 air var. batarya omru 1000 cycle olarak geciyor ama su anda 1600 cycle'da, hala sarji 3-4 saat rahat gidiyor. 2000 uzerine cikanlar var.

macbook air simdiye kadar aldigim verdigim parayi en cok hakeden elektronik diyebilirim..
  • cooperr  (11.11.22 05:14:36)
daha iyi batarya ömrü olan laptop yok. yenileri 10 saate kadar gidiyor.
4 sene rahat kullanırsın. 6 da olur.

  • jelly bear  (11.11.22 09:10:55)
Aslında bu kullanım süresi bataryadan ziyade işlemciyle ilgili. i5 ise çok uzun süre gider, i7 ise biraz daha az, i9 ise çok daha az vs. Bu yeni M serisinin uzun süreli performansını bilmiyoruz henüz, ama M1'ler başlangıçta bile 20 saat gidiyor. Yani 5 sene sonra yarı yarıya düşse yine 10 saat olur, baya iyi.

Bende bi 2012 mac vardı, 2019'da pil ömrü 2-3 saate düşmüştü. Aslında yine idare ederdi ama pil şiştiği için değiştirdim, şu an 7-8 saat gidiyordur herhalde.
  • plutongezegendegilmi  (11.11.22 09:11:41)
daha iyi batarya omru olan laptop yok +1

bende 3 yil once pili degismis MB Air 2013 var. sarj dongusu 204 imis su an baktim.
sarji bitmedikce kabloyla kullanmam, hic olcmedim yakin zamanda ama sarji rahat 2-3 saat gidiyor.
  • supergirl  (11.11.22 19:54:57)