[]

Tarayıcı tavsiyesi.

Hayatımda hiç tarayıcı almadım. Dpi değerinden başka dikkat edeceğim bir şey var mı? Ufak bir yaprak parçası tarasam da çılgınlar gibi büyütebileceğim bir şeyler arıyorum. Düz a4 tarama için vb kullanmayacağım.

Apple m1 makinelerle kullanılacak, bunlarla uyumu önemli zira evdeki basit tarayıcı m1'e naz yapıyor.

All in one ürünler işimi görür mü?

 
Sıradan All In One ürünlerde tarama 300 dpi ortalamasında, özel tarayıcılarda 2400 dpi olan da var 4800 dpi olan da var.

Zaten standart bir All in One ürün 300-500 lirayken, profosyonel bir tarayıcı 3-5 bin lira civarında, hatta daha da pahalıları da var.

Siz ne iş için, ne amaçla kullanacaksanız, kendinize göre uygun çözünürlük verebilen bir modele bakmalısınız.

Edit: Mesela denedim şimdi kendi cihazımda, 300 dpi taradım. 12,5 cm genişlik olan belgei 19,5 cm olarak taradı bozmadan.

Yaklaşık %50 büyük tarayabiliyor 300 dpi ile demek ki.
  • John Bloor  (10.11.22 10:32:27 ~ 10:34:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.