Konut kredisi onaylandıktan sonra ne zamana kadar kullanılabilir?

Öncelikle bu kredi banka konularını falan hiç bilmiyorum her adımı beni çok geriyor :( ve internette de arayıp asla istediğim sonuca ulaşamadım.

Şöyle ki bi konut kredisi başvurum oldu ilk onaydan geçti ve ekspertiz geldi. Su an ekspertizin sonucunu bekliyoruz. Ama bu arada alacağımız ev ile ilgili bir kaç durum çıktı bu yüzden kredim şu an onaylansa da hemen kullanamayacağım.

Sorum aslında tam olarak şu; konut kredim onaylandığı durumda ben bu krediyi mesela 2 ay sonra kullanabilir miyim? Mutlaka belli bi süresi vardır diye düşünüyorum ama ne kadardır? Bu durumda bulunan veya kredi onaylandıktan birkaç ay sonra kullanan var mıdır?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

ben bir hafta sonra kullanmıştım. Aynı şeyleri bankacıya ben de sormuştum. Şu anda mesajlarıma baktım bulamadım. Bence bankacıdan öğrenmek tek çözüm. Bu konularda dünyanın en gergin insanıyımdır. Hiç gerilmeyin. TL borçlandığınız için çok değil iki ay sonra bile şükredeceksiniz.

  • sparkle kiddle  (09.11.22 21:35:18)
bu krediyi veren banka ve bankacıyla alakalı tamamen. ama buna güvenip bir iş yapmayın derim sakın, 2 ay kredin sabit deseler bile sonra "kusura bakmayın genel müdürlük onaylamadı" falan deyip geçebilirler. öyle aylarca bekleme imkanı olacağını hiç sanmıyorum.

  • roket adam  (09.11.22 23:08:15)
Ayrıca satıcı satmaktan da vazgeçebilir, o zaman yeni bir yer bulabilirseniz o da, tüm süreç baştan başlar, tekrar kredi çıkar mı o da meçhul, ben hiç bekletmeden derhal kullanma taraftarıyım.

  • cedilla  (10.11.22 02:11:46)
Bankadan bankaya değişiyor mu bilmiyorum ama ben evimi kredi kullanarak alırken satıcıyla birlikte bankaya gitmiştik ve parayı direkt olarak satıcının hesabına yatırmışlardı. Bu dediklerim Ziraat Bankasında oldu, 2020.

  • pispinti  (10.11.22 08:59:08)